Gwiezdne niebo LED jest jednym z najpowszechniejszych zastosowań włókna światłowodowego świecącego końcem. Poza standardowym efektem „nieba”, efekt świecenia pojedynczych włókien światłowodowych może być wykorzystywany do tworzenia dowolnych wzorów świetlnych.

Gwiezdne niebo LED - stwórz niepowtarzalną atmosferę

Generator światła LED można dobrać pod kątem koloru świecenia oraz pobieranej mocy. Generatory o małej mocy (3W) używa się raczej do stworzenia gwiezdnego nieba LED na niewielkich sufitach (kilka m2). Generatory światła 5-18W można z powodzeniem stosować do większych realizacji, gdzie sufit ma kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt m2. Dostępne są także generatory światła, które stosuje się do uzyskania zaawansowanych konstelacji, mgławic czy gwiazdozbiorów.

Gwieździste niebo na suficie

Wiązka może składać się ze światłowodów świecących końcem o różnej ilości, średnicy i długościach. Wiązki dobierane są do powierzchni kwadratowej sufitu, rozmieszczenia gwiazd i docelowego umieszczenia generatora światła. Na długość światłowodu wpływa np. to, czy generator będzie umieszczony na środku sufitu, czy całkiem po za nim. Średnica światłowodu (głównie 0,75mm; 1mm lub 1,5mm) wpływa odbieraną wielkość gwiazd. Aby zróżnicować gwieździste niebo na suficie można także użyć specjalnych kryształów szklanych, które występują w różnych kształtach. Do ich podświetlenia używa się oddzielnego typu światłowodu świecącego końcem w czarnej otulinie o średnicy 3mm.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą, gdzie znajdziecie oświetlenie LED sufitu wysokiej jakości i w przystępnych cenach!