Inteligentne sterowniki schodowe LED serii ST to cyfrowe, konfigurowalne urządzenia przeznaczone do sterowania wielopunktowym oświetleniem LED 12V/24V DC schodów, podjazdów, ścieżek, parkingów.

Inteligentne schody LED

Ich podstawową funkcją jest, podobnie jak tradycyjnych automatów schodowych, włączanie oświetlenia na określony czas, jednakże możliwości sterowania oświetleniem przez inteligentne sterowniki schodowe są o wiele bardziej wyrafinowane i efektowne.

Sterowniki schodowe umożliwiają delikatne podświetlenie schodów np. na 2% maksymalnej jasności. Włączanie pełnego oświetlenia (podobnie gaszenie) równocześnie lub kolejno lampa po lampie, w postaci efektownej fali świetlnej LED. Lampy LED mogą być włączane skokowo lub płynnie, z 7-stopniową płynnością regulacji fali świetlnej. Opcja ostrzegania pozwala na przedłużenie świecenia w razie potrzeby.

Wbudowany konfigurator umożliwia dopasowanie działania sterownika do potrzeb użytkownika poprzez ustawienie, w zależności od modelu sterownika, od 2 do 19 parametrów konfiguracyjnych.
Nasze sterowniki schodowe LED mogą być aktywowane ręcznie przez przyciski lub automatycznie przez czujniki ruchu, a blokowane w dzień przez czujnik zmierzchu (wbudowany lub zewnętrzny) bądź zegar astronomiczny. Sterowniki schodowe ST posiadają możliwość integracji z systemami automatyki typu Inteligentny Dom. Wykonane z ich użyciem inteligentne oświetlenie schodów LED jest efektowne, bezpieczne, wygodne i ekonomiczne.