Ulepsz swoje urządzenia, dzięki wzmacniaczom LED


Wzmacniacze sygnału LED to urządzenia nieodzowne do systemów LED RGB oraz wzbogaconych o barwę białą RGBW. Wzmacniacz LED RGB stanowi wsparcie dla taśm LED RGB, obsługujących kanały R-RED (czerwony), G-GREEN (zielony), B-BLUE (niebieski).

Wzmacniacze sygnału RGB i RGBW


Wzmacniacze sygnału RGBW zaś są modelami odpowiednimi dla taśm LED RGBW oraz RGBWW, czyli taśm LED obsługujących multikolor RGB w połączeniu z dodatkową barwą białą - ciepłą lub zimną.

Wzmacniacze sygnału RGB lub RGBW wymagają zasilacza LED o odpowiedniej dla docelowej długości taśmy LED. 

Wzmacniacze LED podłączamy bezpośrednio do sterownika LED RGB/RGBW lub uzyskujemy sygnał z poprzedniej taśmy LED RGB / RGBW.

Oferujemy najwyższą jakość diod LED RGB Epistar w najniższych cenach na rynku!

Jak wybrać dobre wzmacniacze do ledów?

Wzmacniacze LED znajdują zastosowanie zwłaszcza w przypadku instalacji dużej wielkości, gdzie moc taśm LED jest zbyt mała w odniesieniu do obciążenia dla poszczególnych elementów, czyli sterowników oraz ściemniaczy. Rolą wzmacniaczy do taśm LED jest zatem zwiększenie mocy światła bez konieczności dodawania większej liczby sterowników. Takie niewielkie elementy nazywane są również wzmacniaczami PWM, ponieważ związane są one z modulowaniem szerokości impulsów, co pozwala na łatwiejsze sterowanie urządzeniami.

Budowa wzmacniaczy led

Cały układ jest dosyć skomplikowany, ponieważ zawiera kilka istotnych części, wpływających na funkcjonalność całości. Mowa tutaj między innymi o obecności wbudowanych filtrów przeciwprzepięciowych, które obecne są w wysokiej klasy wzmacniaczach LED, na co podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki takim filtrom podczas użytkowania nie mamy do czynienia z zakłóceniami w przepływie prądu, co mogłoby doprowadzić do powstawania usterek.

Kolejnym parametrem jest ich częstotliwość – dobre wzmacniacze do ledów pracują na częstotliwościach wyższego rzędu, osiągających wartość nawet 350 herców, co pozwala na lepszą synchronizację całego układu, umożliwiając jednocześnie modulowanie światła ledów do nawet do niskich tonów.

Kolejną istotną kwestią, na którą dobrze jest zwrócić uwagę podczas zakupu to obecność układu regeneracji sygnału, odpowiadającego za korygowanie zniekształceń towarzyszącym sygnałom. Dzięki temu taśmy LED mogą świecić stałym światłem o kolorze zgodnym z zadeklarowanym przez producenta. Ponadto dla sprawnego funkcjonowania układy konieczna jest separacja galwaniczna wejść, dzięki której unika się zakłóceń w przesyłaniu sygnałów.

Zalety wzmacniaczy LED RGBW

Wzmacniacze LED RGBW znajdują zastosowanie w przypadku taśm oferujących zestaw kilku kolorów, czyli czerwonego, zielonego, niebieskiego, ale także białego. Umożliwiają one nie tylko unikanie usterek w obrębie układu oświetlenia, ale umożliwiają także podłączenie kolejnych elementów oświetlenia LED w postaci taśm, modulując tym samym ich moc i długość zastosowanej taśmy. Przykładowo jeden sterownik dedykowany jest taśmom 144W i napięciu 12V, ale także taśmom LED o napięciu 24V i mocy 288W. Stosując wzmacniacze LED RGBW możliwe jest ich połączenie na kilka mniejszych obwodów, ale sterowanych za pomocą pojedynczego kontrolera.

Zobacz także inne produty: