Kinkiety ścienne

Zastanawiasz się, w jaki sposób efektownie doświetlić pomieszczenie lub wyeksponować towar na witrynie sklepowej? Kinkiety ścienne to najlepszy wybór dla osób, które szukają niebanalnego wyposażenia obiektu mieszkalnego lub handlowego. Dzięki minimalistycznej formie, kilku rozmiarom oraz kolorom do wyboru kinkiety ścienne doskonale wpiszą się w niemal każdą wizję aranżacyjną. Ich niebywałą zaletą jest możliwość swobodnego regulowania kąta padania światła, a tym samym akcentowania różnych elementów wnętrza.

Czym charakteryzują się oprawy natynkowe?

Oprawy natynkowe, inaczej zwane kinkietami to nowoczesny sposób oświetlania pomieszczeń. Po to rozwiązanie sięgają zarówno osoby prywatne, jak również architekci urządzający lokale handlowe lub usługowe. Popularność opraw natynkowych wynika z:

  • estetycznego, minimalistycznego wyglądu opraw,
  • możliwości wybrania liczby elementów, z których składa się oprawa oraz sposobu ich rozmieszczenia,
  • niemal nieograniczonych zastosowaniach — oświetlanie mieszkań, sufitów podwieszanych, witryn sklepowych,
  • wysokiej jakości wykonania i odporności na nagrzewanie.

Te argumenty powinny przekonać Cię, że również w Twoim domu są miejsca, w których sprawdzą się oprawy natynkowe. Nad telewizorem, stołem w jadalni czy na klatce schodowej — możliwości jest wiele!

Kinkiety w naszej ofercie

W naszym asortymencie nie mogło zabraknąć kinkietów. Polecamy to rozwiązanie wszystkim, którzy szukają sposobów na niebanalną i spersonalizowaną aranżację wnętrza. Z pomocą oprawy natynkowej skierujesz źródło światła na wybrany obszar pokoju. Proponujemy kinkiety o różnej mocy, długości i szerokości. W sprzedaży są produkty w kolorze białym, czarnym i srebrnym. Szeroki zakres cen oraz możliwości pozwoli Ci dopasować kinkiety ścienne do konkretnych potrzeb. Produkowane z wysokiej jakości aluminium zapewniają satysfakcjonującą pracę przez długi czas.

Lampy ścienne, czyli kinkiety jako dekoracja wnętrza i funkcjonalność w jednym

Kinkiety to oprawy natynkowe, mocowane na różnych wysokościach ścian. Dają boczne światło, które stanowi doskonałe uzupełnienie światła centralnego. Jego użytkowa rola ujawnia się przede wszystkim w doświetleniu różnych zakamarków pomieszczeń, miejsc trudno dostępnych dla centralnego oświetlenia. Dla przykładu, dzięki kinkietom ściennym może wykreować przyjemny i jasny kącik do czytania książek w swoim salonie czy gabinecie.

Kinkiety ścienne sprawdzą się także w sypialni czy w pokoju dziecięcym jako dodatkowe oświetlenie po zapadnięciu zmroku, na czas zasypiania. Gdy dodatkowo lampa ścienna led wyposażona jest w możliwość rozjaśniania/ściemniania to można stworzyć idealny nastrój na nocne zasypianie, zwłaszcza dla najmłodszych domowników. Kinkiety ścienne mogą być wyśmienitą alternatywą dla lampek nocnych na stolikach, zwłaszcza w niedużych sypialnianych wnętrzach.

Kinkiety to także doskonała dekoracja, same w sobie mogą być bardzo ozdobne. Kinkiety nowoczesne mogą podkreślić charakter wnętrza, a tradycyjny kinkiet podwójny wpasuje się idealnie w klasyczne przestrzenie.

Kinkiety ścienne to doskonały sposób na doświetlenie ciągów komunikacyjnych, jak np.: przedpokoje, czy klatki schodowe

Sprawdzony jest również kinkiet na klatkę schodową, który z całą pewnością zapewni swobodę i komfort przemieszczania się, a także bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników. Postawmy w tym zakresie na kinkiety ledowe z dodatkową opcją czujnika ruchu. W przypadku stref schodowych i ciągów komunikacyjnych jest to bardzo użytkowa funkcjonalność. Pozwala również zaoszczędzić w zakresie zużycia energii elektrycznej. Światło ledowe boczne zapali się wówczas, gdy w obszarze detekcji wykryty zostanie ruch. Samoczynnie wyłącza się po jego ustaniu.

Kinkiet regulowany – precyzyjnie doświetl wybraną przestrzeń

Odpowiedzią na nasze współczesne potrzeby może być również kinkiet regulowany, który przybiera formę reflektorków. Można je dowolnie ustawiać, tak aby skierować światło na pożądane miejsce. Kinkiet regulowany może być przydatny do oświetlenia lustra, szafy, garderoby czy podkreślenia walorów obrazów, dzieł sztuki zawieszonych na ścianach.

Kinkiet nowoczesny – bardzo duży wybór modeli na rynku

Kinkiety ścienne do niedawna kojarzone były z oprawą świetlną dość nienowoczesnego stylu. Obecne wydania kinkietów ściennych podważają tą teorię, bowiem wykonane są w sposób bardzoatrakcyjny i designerski, np. zachowując minimalistyczny, elegancki styl, o prostej linii. Materiał wykonania to głównie metal chromowany, satynowy, szczotkowane aluminium, malowane na biało czy czarno. Klosz wykonany z transparentnego bądź dobrze rozpraszającego światło – szkła mlecznego.

Każdorazowo postawmy na kinkiety ścienne w technologii led, bowiem to ekologiczność i energooszczędność w jednym. Atutem kinkietów ledowych są m.in.: możliwość wyboru barwy temperaturowej światła w zależności od preferencji, niski pobór mocy, jasność świecenia, brak efektu migotania światła i przegrzewania się, oraz duży poziom bezpieczeństwa w eksploatacji.