Lampy przemysłowe LED mają szerokie zastosowanie w obiektach komercyjnych 

Stosowane są przede wszystkim w wielkopowierzchniowych pomieszczeniach. Oświetlenie przemysłowe musi być odpowiednio mocne i jasne, aby doświetlić każde miejsce, jednocześnie nie męcząc oczu. Mają często za zadanie doświetlenie pola pracy, tak aby była ona komfortowa, bezpieczna i odpowiednia dla zdrowia pracowników.

Wiele badań i doświadczeń empirycznych wskazuje, że właściwe oświetlenie miejsca pracy to klucz do efektywności i skuteczności pracy oraz niwelowania dyskomfortu pracowników. Lampy przemysłowe znajdują przede wszystkim zastosowanie w magazynach, w halach produkcyjnych, w halach usługowych, garażach, warsztatach, biurowcach, tunelach, centrach handlowych, halach sportowych itp.

Co cechuje lampy przemysłowe LED?

Ledowe lampy przemysłowe to przede wszystkim zwiększona odporność iwytrzymałość na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo przystosowane są do pracy w szerokim zakresie temperaturowym otoczenia, np.: od -15 stopni do +40 stopni. Nie zawsze bowiem pomieszczenia i obiekty przemysłowe są ogrzewane czy klimatyzowane. Kolejną kwestią jest czas nieprzerwanego użytkowania lamp przemysłowych led.Lampy te bez cienia wątpliwości poddane są zwiększonej eksploatacji i często świecą całodobowo – np.: w przypadku zakładów przemysłowych z systemem pracy ciągłej.

Co wpływa na żywotność ledowych lamp przemysłowych?

Kolejne z czynników wpływających na żywotność lamp przemysłowych to nierzadko warunki o podwyższonym poziomie wilgoci, narażenia na wodę oraz kurz, pył i inne formy zanieczyszczeń. Lampy przemysłowe led- zarówno te z wymiennym źródłem światła jak i ze zintegrowanym światłem – cechuje wysoka klasa szczelności, oznaczona symbolem IP. Hermetyczność na poziomie od parametru IP65 jest gwarancją dobrego zabezpieczenia lamp przed działaniem zewnętrznych czynników. Żywotność lamp przemysłowych led to nawet 50.000 godzin bezawaryjnego i bezustannego świecenia.

Oprawy lamp przemysłowych wykonane są głównie z solidnego aluminium lub mocnego ABS tworzywa, a klosze z wytrzymałego poliwęglanu. Mogą posiadać dodatkowo użytkowe czujniki ruchu czy zmierzchu bądź opcje ściemniania/rozjaśniania światła.

Pyłoszczelne przemysłowe lampy ledowe oraz inne modele

Możemy zdecydować się na zintegrowane lampy przemysłowe led pyłoszczelne, które są podłużne w swojej konstrukcji i nawiązują stylistyką do tradycyjnych świetlówek. Ich konstrukcja jest prosta i funkcjonalna, doskonale wpasuje się we wnętrze. Dodatkowo świecą całą swoją powierzchnią i oddają doskonałą jasność oświetlenia.

Lampy przemysłowe led innego typu to z kolei lampy w masywnej aluminiowej i żebrowanej, czarnej obudowie, która dodatkowo pełni rolę radiatora. Obudowa tego typu doskonale odprowadza ciepło światła ledowego.

Przemysłowe lampy ledowe cechują się podwyższoną wydajnością – nawet 150lm/W. Nie zapomnijmy również, że oświetlenie ledowe to znaczna energooszczędność i tym samym oszczędności dla komercyjnego budżetu.

Lampy przemysłowe i ich wykorzystanie w prywatnych przestrzeniach

Coraz częściej lampy przemysłowesą elementem wnętrz o industrialnym i loftowym charakterze. Z uwagi na jakość wykonania i dbałość o detale, lampy przemysłowe led mogą również pojawić się w naszych minimalistycznych i industrialnych łazienkach, przedpokojach, salonach czy w garderobach.