Stworzyć sprzyjające pracownikom warunki do pracy, zadbać o przestrzeń, w której zachodzą często bardzo skomplikowane zjawiska, ograniczyć ryzyko uszkodzenia instalacji… w budynkach przemysłowych montuje się tylko specjalistyczne lampy, które spełniają wymagające normy. Oświetlenie przemysłowe bardzo często stanowi newralgiczny obszar w planowaniu wnętrza hali produkcyjnej czy magazynu. W naszej ofercie znajdziesz lampy dla przemysłu, które są przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Posiadają też wszystkie cechy, które pozwalają uznać je za oprawy skuteczne, wydajne i we właściwy sposób doświetlające całe wnętrze. Stworzone zostały z wykorzystaniem energooszczędnej technologii LED, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji budynku.

W jaki sposób zaplanować oświetlenie przemysłowe?

Przede wszystkim przy wyborze opraw należy wziąć pod uwagę dwa kluczowe czynniki – komfort pracy i warunki panujące w pomieszczeniu. Na tej podstawie wybieramy oprawy przemysłowe, które najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom i wpisują się w nasze potrzeby z uwzględnieniem wspomnianych obszarów. Oświetlenie przemysłowe musi tworzyć właściwe otoczenie świetlne, zapewniać odpowiednie warunki oświetleniowe do wykonywania konkretnej pracy i gwarantować bezpieczeństwo osobom, które przebywają w budynku. Lampy przemysłowe mogą spełniać różne funkcje. W każdym pomieszczeniu konieczny jest montaż głównego źródła światła, które powinno cechować się dużą mocą i doskonałą sprawnością. Innym rodzajem opraw jest oświetlenie miejscowe, którego celem jest lepsze doświetlenie konkretnego obszaru, np. blatu roboczego czy maszyny. Zdarzają się też kombinacje obu tych wariantów.

Przemysłowe lampy w technologii LED

Oświetlenie dużej powierzchni związane jest z założenia z dużymi kosztami. W przypadku technologii LED problem ten zostaje wyeliminowany. Ledowe lampy przemysłowe pobierają niewiele energii, a oferują bardzo wysoką moc. Co więcej, diody nie emitują ciepła, więc można je wykorzystać przy powierzchniach wrażliwych na wysoką temperaturę. Dodatkowo wszystkie proponowane przez nas oprawy wykazują odporność na wpływ czynników zewnętrznych, uszkodzenia mechaniczne i zanieczyszczenia. Zobacz także przemysłowe panele LED.