Profile architektoniczne jako sposób na nowoczesne i minimalistyczne oświetlenie LED

Profile architektoniczne wykonane są z aluminium. Skonstruowane są w taki sposób, iż tworzą nowoczesną sufitowa formę oświetlania ledowego. Profile architektoniczne mieszczą np. 5 taśm ledowych (3 taśmy  świecące w dół profilu oraz 2 taśmy led świecące w górę). W środku, pomiędzy tymi dwoma poziomami w profilu architektonicznym znajduje się przestrzeń dedykowana na ulokowanie zasilacza. Profile architektoniczne są przeznaczone do powieszenia na specjalnych zawiesiach typu Y.

Ich liniowa konstrukcja i zastosowana z obu stron szybka (transparentna lub mleczna) doskonale maskuje punkty świetlne, tworząc jednolitą linię światła. Profile architektoniczne LED to kompletny zestaw montażowy, składający się z elementów składowych tj.:

- profil architektoniczny określonej długości;

- klosze;

- zaślepki końcowe;

- zasilacz led;

- taśmy led;

- zawiesia typu Y;

- linki;

- blokady linki;

- uchwyty stropowe.

Zalety profili architektonicznych i ich zastosowanie

Profile architektoniczne wykonane są z anodowanego aluminium, który jest doskonałym radiatorem ciepła generowanego z taśm ledowych. Dodatkowo aluminium poddane procesowi anodowania jest bardzo wytrzymałe, odporne na wodę, wilgoć, promienie UV oraz zabrudzenia.

Wygląda również bardzo minimalistycznie, acz elegancko i z klasą. Profile architektoniczne z powodzeniem można wykorzystać dla oświetlenia nowoczesnego salonu, gabinetu, stołu jadalnianego, wyspy kuchennej, łazienki, przedpokoju, holu, a także przestrzeni publicznego użytku, jak np.: sklepy i ich wystawy, restauracje, kawiarnie, biurowce, itp.