Jakie oświetlenie w kuchni na suficie?

Dobre lampy LED do kuchni sufitowe to niezbędne elementy wnętrz, ponieważ budują w nim oryginalny klimat, a przy tym skutecznie doświetlają całą przestrzeń, co jest niezbędne podczas prowadzenia prac w kuchni, na przykład podczas przyrządzania posiłków.

Ledy sufitowe to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują trwałego i wydajnego źródła światła, które cechuje energooszczędność, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Wybierając lampę LED sufitową do kuchni, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dany model równomiernie oświetla całe pomieszczenie. Dobrym wyborem okażą się z pewnością plafony sufitowe LED do kuchni, ale możemy zdecydować się również na nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie.

Przykłady tego rodzaju produktów można znaleźć w ofercie internetowego sklepu Ledovo. Plafon okrągły sufitowy do kuchni MIRAGE R7S stworzony jest z przezroczystych fragmentów, co idealnie sprawdzi się w kuchniach urządzonych w stylu nowoczesnym, czy glamour.

Z pewnością w efektowną oprawę wnętrza wpisze się także lampa LED sufitowa do kuchni wisząca GENUA 10 X G4, przypominająca rozwinięty kwiat, która nadaje się głównie do wysokich, dużych kuchni, ponieważ pozwoli nieco zrównoważyć proporcje wnętrza. Polecamy także inne modele lamp sufitowych LED do kuchni, jak model CITY 1 G9 z przydymionym kloszem, który sprawdzi się głównie we wnętrzach industrialnych oraz retro, czy czarną kuchenną lampę sufitową do kuchni LANTA 5 X E14, która będzie dobrym dopełnieniem wnętrz w stylu glamour.

Jak oświetlić sufit w kuchni?

Lampy sufitowe do kuchni LED to bez wątpienia bardzo funkcjonalny i stylowy dodatek do każdego wnętrza. Można jednocześnie w efektowny sposób podkreślić design samego sufitu, wspomagając jednocześnie całą aranżację. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie halogenów kuchennych sufitowych rozmieszczonych punktowo w regularnie układający się wzór, co z pewnością sprawi, że tak zaaranżowane wnętrze zachwyci każdego!

Polecamy zwłaszcza kuchenne halogeny sufitowe LED LEDOM GU10 5W 450 lm o ciepłej barwie 3000 K. Jest to standardowy typ halogenu o mocowaniu GU10, w naszej ofercie obecne są również modele w wariancie mini, takie jak sufitowe kuchenne halogeny LED POLUX MR11 12V 1,8 W 150 lm, które emitują światło o dużym natężeniu, co z pewnością sprawdzi się podczas prac w kuchni.

Sufit w kuchni można oświetlić również dzięki wykorzystaniu dedykowanym ku temu systemom w postaci taśmy instalowanej na suficie. Oferujemy produkty obsługiwane za pomocą panelu ściennego oraz pilota o różnej długości taśm. Można modyfikować ich barwę, jak i natężenie światła, co nada kuchni ciekawego charakteru.

Jakie światło w kuchni – ciepłe, czy zimne?

Według architektów wnętrz najlepszym wyborem jest oświetlenie ledowe sufitowe do kuchni o ciepłej barwie. Ma to istotne znaczenie dla prezentowania się całej aranżacji wnętrza, które prezentuje się znacznie atrakcyjniej, staje się również bardzo przytulne. W opinii wielu konsumentów ledy sufitowe do kuchni o ciepłej barwie sprawiają, że czują się oni lepiej zrelaksowani, co wynika między innymi z faktu, że znacznie mniej męczy się narząd wzroku w porównaniu z zimnymi źródłami światła.

Doskonałym wyborem okażą się ciepłe ledy do lamp sufitowych w kuchni o barwie temperaturowej w zakresie 2700-3500 K. W ofercie internetowego sklepu Ledovo obecne są nie tylko lampy sufitowe do kuchni, ale także odpowiednie do nich żarówki o różnym gwincie. Polecamy między innymi żarówkę LED LEDOM GU10 Halogen 3W 240 lm o ciepłej barwie 3000 K, która z pewnością pozwoli stworzyć w kuchni przyjemny, bardzo przytulny klimat.