Lustra łazienkowe podświetlane, czyli niezbędne wyposażenie każdej łazienki

Lustro podświetlane do łazienki to niezbędne wyposażenie, które poza głównym oświetleniem łazienkowym, daje dodatkowe światło wykorzystywane zwłaszcza podczas wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Oświetlenie przy lustrze sprawia, że widzimy lepiej, wyraźnej i precyzyjniej. Dodatkowo lustro łazienkowe podświetlane LED może wykreować interesujący nastrój i efekt wizualny w łazience, np.: podczas kąpieli.

Zalety ledowego lustra łazienkowego

Podświetlane lustro do łazienki LED oddaje piękne światło, którerozprasza się wokół lustra. Diody led są wystarczająco gęsto ułożone, co sprawia, że światło jest jasne aczkolwiek nie ślepiące (jest to zazwyczaj 60 lub 120 diod na mb).Lustra łazienkowe podświetlane cechuje także odpowiednia szczelność i zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i wody, co w przypadku łazienki jest bardzo ważne. Stopień szczelności oznaczony jest specjalną klasą IP, jest to najczęściej w przypadku luster IP21.

Podświetlane lustro do łazienki LED to także znaczna energooszczędność, w stosunku chociażby do halogenowych zamienników. Oświetlenie LED to nadal najnowocześniejsze technologie w zakresie dostępnych źródeł światła, które pozwalają zaoszczędzić energię, będąc jednocześnie wysoce wydajnym. Dodatkowo podświetlane lustro ledowe do łazienki nie nagrzewa się, dobrze odprowadza ciepło oraz ma długą żywotność świecenia i szybkość w rozbłyśnięciu pełną mocą po włączeniu.

Lustra łazienkowe podświetlane ledowe to także precyzyjnie i estetycznie wykonana krawędź poprzez odpowiedni szlif i polerowanie. Lustra podświetlane łazienkowe zasilane są tradycyjnie z sieci napięciem 230V. Często wyposażone także są w dotykowy włącznik/wyłącznik umiejscowiony na tafli lustra, co jest atutem funkcjonalnym i wizualnym. Wystarczy dotknąć odpowiednią krawędź lustra. Eliminujemy wystające przyciski. Na rynku dostępne są nawet lustra led podświetlane łazienkowe z elektronicznym zegarem, również dotykowym.

Podświetlane lustro do łazienki – pomysły na aranżację

Podświetlane lustro do łazienki może mieć różny kształt, np.: lustro prostokątne, kwadratowe czy okrągłe. Wymiary również można dostosować do potrzeb użytkownika, często bowiem lustro podświetlane led do łazienki wykonywane jest na wymiar. Dużym atutem jest zespolenie w jedno funkcji lustra i oświetlenia - takie rozwiązanie nie wymaga montowania dodatkowych kinkietów bocznych przy lustrze. Sprawdzi się to zwłaszcza przy łazienkach o niedużym metrażu. Lustro łazienkowe z poświatą świetlną LED pięknie uwypukli glazurę łazienki czy zastosowany tynk strukturalny. Idealnie pasuje do łazienek utrzymanych w minimalistycznym, acz eleganckim stylu. Bardzo ładnie wygląda np.: na tle jasnych płyt marmurowych czy wręcz przeciwnie na czarnej czy granatowej glazurze łazienkowej. Lustro łazienkowe podświetlane – wbrew pozorom – może być również z powodzeniem wykorzystane jako lustro nad toaletkę, do sypialni, w przedpokoju nad konsolę czy w salonie.