Żarówki LED GU11 to żarówki oparte na tym samym trzonku co żarówki GU10. Istotną różnicą pomiędzy żarówkami halogenowymi LED GU11, a GU10 jest ich średnica. Mianowicie żarówki GU11/MR16 posiadają średnicę 35mm, a GU10/MR16 średnicę 50mm.

Żarówki halogenowe LED GU11 MR11 - zastosowanie

Żarówki LED MR11 GU11 stosuje się je w dekoracyjnych oprawach oświetleniowych oraz w meblach. Kierują one strumień świetlny w dół. Mocowane są w gnieździe na tak zwany "zatrzask" poprzez przekręcenie. Standard GU11 przystosowany jest do pracy na napięciu 230V AC, przy zakupie żarówek MR11 należy zwrócić szczególną uwagę na napięcie znamionowe, gdyż występują one w wersjach na 12V AC/DC oraz 230V AC.

Sprawdź również żarówki LED E14 mały gwint oraz żarówki LED E27 duży gwint!

Żarówka GU11 led – idealny zamiennik tradycyjnych halogenów dla potrzeb oświetlenia punktowego, dekoracyjnego i reklamowego

Żarówka GU11 led to nowoczesne źródło oświetlenia, które może wyróżnić się bardzo wąskim kątem świecenia, wąskim strumieniem świetlnym. Tego typu żarówka GU11 i jej kąt świecenia daje szerokie spectrum zastosowań w marketingowych celach oraz dekoracyjnych. Skupiony strumień świetlny, np.: 36 stopni doskonale doświetli wybrany obiekt pomieszczenia czy wystawy. Dodatkowo światło z żarówki ledowej GU11 jest przyjemne dla oka, bezpieczne i w pełni ekologiczne, nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Zalety żarówki led GU11 – czym się jeszcze wyróżniają?

Żarówki ledowe GU11 to ekonomiczne rozwiązanie z niskim poborem energii elektrycznej. Dzięki nim nawet długie świecenie nie przekłada się na wysokie rachunki. To produkt o dużej wydajności świetlnej (stosunek lumenów do mocy w watach). Dodatkowo możemy dobrać żarówkę led GU11 o pożądanej barwie temperaturowej światła białego, według własnych preferencji: światło zimne, ciepłe czy neutralne.

Żarówki led GU11 z ceramiczną obudową – dlaczego warto wybrać takie żarówki?

GU11 z ceramiczną obudową to gwarancja skutecznego oddawania ciepła, ceramika to idealny izolator elektryczny. Dzięki temu, mamy gwarancję wyjątkowo długiej żywotności żarówki led GU11.

Główne parametry żarówki led GU11 – co jest ważne?

Decydując się na wybór i zakup żarówki typu GU11 zweryfikujmy obowiązkowo następujące parametry techniczne:

- pobór mocy;

- strumień świetlny;

- czas zapłonu;

- efektywność energetyczna;

- liczba cykli włącz/wyłącz;

- barwa temperaturowa;

- trwałość źródła światła w godzinach nieprzerwanego świecenia;

- zasilanie;

- zgodność z certyfikatami CE.

Sprawdź także: