Lampy biurowe podtynkowe

Biuro jest miejscem, gdzie przeciętny pracownik spędza ok. 8 godzin pracy dziennie i tak przez 5 dni w tygodniu. Pracuje zazwyczaj przy biurku, przy komputerze, co ma niekorzystny wpływ na jego zdrowie. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie mu najlepszych warunków pracy, przystosowując do tego jego miejsce wykonywania obowiązków. Nie wystarczy biurko i krzesło, potrzebne jest jeszcze odpowiednie oświetlenie. W biurach jako źródło światła głównego stosuje się lampy podtynkowe, szczególnie na dużych powierzchniach. Są bardzo praktyczne i równomiernie oświetlają całą powierzchnię biura. Lampy biurowe podtynkowe mają uniwersalny design, pasują do każdej aranżacji wnętrza. Z łatwością można je wtopić w sufit, aby tworzyły z jego powierzchnią spójną całość. Podtynkowe lampy biurowe są przystosowane do montażu w suficie w płycie gipsowo-kartonowej. Do montażu potrzebne są odpowiednie akcesoria, które podobnie jak lampy podtynkowe znajdziesz w naszej ofercie.

Lampy podtynkowe świetnie sprawdzą się też na halach produkcyjnych i magazynach, wszędzie tam, gdzie oświetlić trzeba dużą powierzchnię i jest potrzebne równomierne jej doświetlenie.

Dlaczego lampy podtynkowe? Czy to wystarczy?

Z lampami podtynkowymi na pewno spotkamy się w biurach typu open space. Mają one wydzielone strefy dla poszczególnych zespołów lub pracowników, jednak wszystko zorganizowane jest na jednej powierzchni. Podtynkowe lampy biurowe zapewniają w takim środowisku światło w każdej ze stref. Wybierając nasze oprawy, dodatkowo masz pewność, że zyskujesz jednorodne oświetlenie ogólne. Należy jednak pamiętać, że każde stanowisko pracy dodatkowo musi zostać uzupełnione o oprawy, które bezpośrednio oświetlałyby strefę roboczą. Jest to związane z obowiązującymi normami, których należy przestrzegać zgodnie z bezpieczeństwem i higieną pracy. Oświetlenie podtynkowe wykorzystywane są też na salach konferencyjnych, co również jest związane z ich funkcjonalnością i zdolnością do równomiernego doświetlenia wnętrza. Należy też wspomnieć, że lampy biurowe podtynkowe występują w wersji ze światłem o barwie ciepłej, chłodnej i dziennej. W biurze najlepiej sprawdza się barwa chłodna i dzienna. Jeżeli jednak aranżujemy miejsce do odpoczynku dla pracowników, możemy zdecydować się na barwę ciepłą.

Polecamy sprawdzić również inne lampy wewnętrzne dostępne w naszej ofercie, np. kinkiety i lampy wiszące!