Lampy podtynkowe LED cechuje wszechstronność zastosowań

Lampy podtynkowe LED sprawdzają się w szerokim zastosowanie, także obecnie to już nie tylko przestrzenie komercyjne, np.: biurowe, to także domy, czy mieszkania prywatne, gdzie chętnie takie oświetlenie jest instalowane. Oświetlenie podtynkowe jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, bowiem można go zastosować w pomieszczeniach o różnej wysokości i o odmiennym przeznaczeniu. Często oprawy lamp podtynkowych led cechują się podwyższoną klasą szczelności IP na wodę, wilgoć, kurz, pył i inne zanieczyszczenia (np.: IP44 czy IP65). Dzięki temu lampy podtynkowe led sprawdzają się w wymagających przestrzeniach łazienek i kuchni. Lampy sufitowe podtynkowe to także bardzo dobre oświetlenie wszelkich ciągów komunikacyjnych, stref schodowych, klatek czy przedpokoi. Wszystko za sprawą bardzo jasnego światła jakie dają i bardzo dobrze rozproszonego na całą powierzchnię i wszelkie zakamarki.

Lampy sufitowe podtynkowe – rozwiązanie dla oświetlenia wpuszczanego w podwieszane sufity

Podwieszane sufity z płyt kartonowo - gipsowych to bardzo popularne rozwiązanie. Sprawdza się np.: w starszych zabudowaniach typu kamienice, gdzie najczęściej wysokość pomieszczeń jest bardzo duża. Obniżenie sufitu i zastosowanie oświetlenia podtynkowego led daje znaczące oszczędności w zużyciu energii cieplnej na ogrzanie domu jak i zużycia energii elektrycznej. Technologia led to bowiem wysoka energooszczędność oświetlenia, rozwiązanie dla oszczędnych.

Lampy podtynkowe led mogą przybierać formę pojedynczych punktów świetlnych odpowiednio zlokalizowanych na powierzchni sufitu. Każdorazowo przed przystąpieniem do prac montażowych warto dokładnie zaprojektować rozmieszczenie punktów świetlnych led wpuszczanych podtynkowo.

Innym rozwiązaniem oświetlenia podtynkowego led są lampy o prostej, podłużnej formie, które dają wrażenie świecenia jednolitą strugą światła w formie prostej linii. Tego typu oprawy świetlne podtynkowe odznaczają się obecnie bardzo minimalistyczną acz jednocześnie elegancką formą. Wykonane są z metalu, mogą być srebrne, białe czy czarne. Doskonale wpasowują się w charakter wnętrza, zwłaszcza tego o nowoczesnym czy industrialnym charakterze.

Oświetlenie podtynkowe i jego główne zalety

Podsumowując, oświetlenie podtynkowe led niesie ze sobą wiele korzyści, należą do nich m.in.:

- nieskomplikowany montaż;

- wysoka estetyka wykonania, nic nie wystaje nam z sufitu czy ze ściany;

- wyśmienite rozwiązanie przy niskich sufitach;

- bezpieczne użytkowanie i łatwe utrzymanie lampy podtynkowej led w czystości;

- funkcjonalność i uniwersalność zastosowań: przestrzenie biurowe, sklepowe, poczekalnie, łazienki, kuchnie, korytarze, garderoby, przedpokoje itp.

- nierzadko dodatkowe funkcjonalności lamp podtynkowych ledtakie jak: regulacja kąta rozsyłania światła, jasności świecenia, temperatury barwowej i inne.

Zobacz także:

Lampy biurowe podtynkowe

Biuro jest miejscem, gdzie przeciętny pracownik spędza ok. 8 godzin pracy dziennie ] przez 5 dni w tygodniu. Pracuje zazwyczaj przy biurku, przy komputerze, co ma niekorzystny wpływ na jego zdrowie. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie mu najlepszych warunków pracy, przystosowując do tego miejsce wykonywania obowiązków. Nie wystarczy biurko i krzesło, potrzebne jest jeszcze odpowiednie oświetlenie. W biurach jako źródło światła głównego stosuje się lampy podtynkowe, szczególnie na dużych powierzchniach. Są bardzo praktyczne i równomiernie oświetlają całą powierzchnię biura. Lampy biurowe podtynkowe mają uniwersalny design, pasują do każdej aranżacji wnętrza. Z łatwością można je wtopić w sufit, aby tworzyły z jego powierzchnią spójną całość. Podtynkowe lampy biurowe są przystosowane do montażu w suficie w płycie gipsowo-kartonowej. Do montażu potrzebne są odpowiednie akcesoria, które podobnie jak lampy podtynkowe znajdziesz w naszej ofercie.

Lampy podtynkowe świetnie sprawdzą się też na halach produkcyjnych i magazynach, wszędzie tam, gdzie oświetlić trzeba dużą powierzchnię i jest potrzebne równomierne jej doświetlenie.

Dlaczego lampy podtynkowe? Czy to wystarczy?

Z lampami podtynkowymi na pewno spotkamy się w biurach typu open space. Mają one wydzielone strefy dla poszczególnych zespołów lub pracowników, jednak wszystko zorganizowane jest na jednej powierzchni. Podtynkowe lampy biurowe zapewniają w takim środowisku światło w każdej ze stref. Wybierając nasze oprawy, dodatkowo masz pewność, że zyskujesz jednorodne oświetlenie ogólne. Należy jednak pamiętać, że każde stanowisko pracy dodatkowo musi zostać uzupełnione o oprawy, które bezpośrednio oświetlałyby strefę roboczą. Jest to związane z obowiązującymi normami, których należy przestrzegać zgodnie z bezpieczeństwem i higieną pracy. Oświetlenie podtynkowe wykorzystywane są też na salach konferencyjnych, co również jest związane z ich funkcjonalnością i zdolnością do równomiernego doświetlenia wnętrza. Należy też wspomnieć, że lampy biurowe podtynkowe występują w wersji ze światłem o barwie ciepłej, chłodnej i dziennej. W biurze najlepiej sprawdza się barwa chłodna i dzienna. Jeżeli jednak aranżujemy miejsce do odpoczynku dla pracowników, możemy zdecydować się na barwę ciepłą.

Polecamy sprawdzić również inne lampy wewnętrzne dostępne w naszej ofercie, np. kinkiety i lampy wiszące!