Zasilacz opraw ledowych Skoff 15W 10V

Zasilacz opraw ledowych Skoff 15W 10V

105,17 zł
SKOFF Producent
Zasilacz opraw ledowych Skoff 16W 10V

Zasilacz opraw ledowych Skoff 16W 10V

105,17 zł
SKOFF Producent
Zasilacz opraw ledowych Skoff 19W 10V

Zasilacz opraw ledowych Skoff 19W 10V

105,17 zł
SKOFF Producent
Zasilacz opraw ledowych Skoff 7W 10V

Zasilacz opraw ledowych Skoff 7W 10V

87,45 zł
SKOFF Producent
Zasilacz opraw ledowych Skoff 6W 10V

Zasilacz opraw ledowych Skoff 6W 10V

87,45 zł
SKOFF Producent

Zasilacze LED - do każdego rodzaju oświetlenia LED


Zasilacze LED to nieodzowny element każdego systemu ledowego - od pojedynczego modułu LED - przez taśmy LED - na najbardziej skomplikowanych instalacjach oświetlenia LED kończąc.

Odpowiednio dobrany zasilacz LED daje gwarancję stabilności systemu iluminacji oraz zapewnia długoletnie zadowolenie z użytkowania. Diodowe zasilacze LED występują w wersjach dogniazdkowych lub montażowych. W ofercie sklepu Ledovo znajdują się zarówno zasilacze LED wodoodporne, jak i przeznaczone do montażu wewnętrznego.

Zasilacze LED Meanwell 

Zasilacze LED Meanwell LPV 20W 35W 60W 100W 150W charakteryzują się hermetyczną obudową, zabezpieczającą zamieszczoną wewnątrz elektronikę przed wilgocią oraz wszelkiego rodzaju pyłkami czy kurzem. Ponadto zasilacze Meanwell LPV posiadają szereg filtrów, m.in przeciwprzepięciowy (chroniący urządzenie przed wahaniami w sieci 230V) czy przeciążeniowy (nie pozwala na uszkodzenie zasilacza LED spowodowane nadmiernym obciążeniem), a także - co najważniejsze - stabilizator napięcia, który gwarantuje napięcie wyjściowe DC na poziomie 12V.

Jakościowy stabilizator zasilacza LED jest niezwykle istotny przy instalacjach z wykorzystaniem oświetlenia LED 12V DC - zabezpieczenie to gwarantuje bezpieczeństwo dla oporników a tym samym samych diod LED, zapewniając długoterminową bezawaryjną eksploatację Twojego oświetlenia LED.

Zasilacze LED są zawsze dobierane indywidualnie do potrzeb Twojego systemu oświetlenia LED!

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami!

Zasilacze LED – podstawowy element instalacji oświetlenia ledowego

Każda ledowa iluminacja wymaga dopasowania do jej parametrów technicznych odpowiedniego zasilacza (wyjątkiem są taśmy led na 230V, gdzie jednak występuje odpowiednio dobrany „prostownik”). Znakomitym rozwiązaniem są komplety oświetlenia ledowego z już dopasowanym odpowiednio zasilaczem, wówczas nie musimy się martwić o ten element. Najczęściej dotyczy to zasilacza do taśmy led np.: 5 m. Jeśli jednak decydujemy się na zakup odrębny, to wówczas specjaliści z naszego sklepu także chętnie pomogą, doradzą, jaki zasilacz wybrać dla danego typu oświetlenia.

Technologia ledowa - diodowa jest bardzo specyficzna, dlatego nie da się jej zasilać tradycyjnie, tj. Bezpośrednio z gniazdka o napięciu 230V, stąd niezbędne są właśnie zasilacze. Najlepsze w tym przypadku są zasilacze elektroniczne, napięciowe, które gwarantują zachowanie energooszczędności produktu. Polecamy wybierać wyłącznie zasilacze z wbudowanymi dodatkowymi zabezpieczeniami instalacji elektrycznej. Są to zasilacze ze stabilizacją napięcia, filtrami przeciwprzepięciowymi i przeciw przeciążeniowymi.

Niezwykle ważna kwestia to sprawność zasilacza LED

Im wyższa, tym mniej energii będzie tracone w zasilaczu. Sprawność jest tym większa, im wyższe napięcie wyjściowe, więc warto rozważyć te o dużej mocy, np.: zasilacze led 24V lub zasilacz led 12V, który przy napięciu 12V uzyskuje 150 W, jeśli jest taka możliwość. Warto też zwrócić uwagę na parametr: „pobór mocy bez obciążenia”. W naszym sklepie kupisz zasilacze LED, które bez obciążenia pobiera nie więcej niż 1 W energii.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie naszych zasilaczy LEDowych - podsumowanie:

1. Niewielkie gabaryty oferowanych zasilaczy;

2. Odpowiednia moc zasilacza przy napięciu 12V -150W;

3. Aktywny Filtr PFC oznaczający podwyższoną sprawność urządzenia,

4. Nie zakłócają pracy urządzeń np.: Radio,

5. Aż 5 Lat gwarancji niezawodnej pracy,

6. Wysoka kategoria szczelność, hermetyczności - IP67 oznaczająca całkowitą ochronę przed wodą,

7. Temperatura działania na poziomie od -40 do +90 co gwarantuje niezawodną pracę praktycznie w każdych warunkach.

Zobacz także: taśmy ledsterowniki ledprofile led, oświetlenie sufitu led, żarówki ledowe