Ledy muzyczne, czyli jak uzyskać efekt migoczących świateł w rytm muzyki

Ledy muzyczne z całą pewnością spodobają się miłośnikom muzyki, każdego z muzycznych stylów. Jest to sposób na stworzenie niebanalnej iluminacji świetlnej, która wprowadzi nową jakość do pomieszczeń, gdzie odsłuchujemy ulubioną muzykę. Ledy muzyczne to nic innego jak odpowiedni sterownik muzyczny led, który pozwala na zarządzanie taśmami led RGB. Sterownik muzyczny led to uzyskanie efektu migotania taśm lub innych źródeł światła led 12V w rytm niskich tonów basów, co tworzy wrażenie migotania w rytm danej muzyki. Doskonale podkreśli rytm muzyki hip-hop, reggae, disco, rock, blues i innych styli.

Sterownik muzyczny do taśm led RGB daje opcję podłączenia sprzętu grającego (radio, telewizor, wieża, mp3, smartfon) i uzyskania prawdziwej, dynamicznej iluminacji świetlnej. Możliwość podłączenia sterownika muzycznego led bezpośrednio do sprzętu audio (odpowiednie gniazdo) pozwala na niczym niezakłócone działanie ledów (reagujące wyłącznie na dźwięk audio, nie na żadne inne zewnętrzne odgłosy).

Stwórz niebanalny nastrój wraz ledami muzycznymi

Ledy muzyczne, którymi staje się taśma led RGB poprzez odpowiedni zakup sterownika muzycznego to sposób na nowoczesną aranżację przestrzeni. Z całą pewnością sprawdzą się w pokoju dziecięcym oraz nastolatka jako oryginalny dodatek. Pasują do strefy relaksu w każdym salonie domowym. Również w pomieszczeniach komercyjnych typu puby, kawiarnie, cluby, bary, dyskoteki itp. to rozwiązanie świetlne sprawdzi się perfekcyjnie. Nada wnętrzu odpowiedni klimat, a także wzmocni efekt oddziaływania muzyki.

Sterownik muzyczny led – sposób na zarządzanie ledami

Sterownik muzyczny led to kontroler, najczęściej wraz z dedykowanym pilotem, które posiada wbudowany czujnik dźwięku pozwalający na zmianę kolorów. Jest to urządzenie stosunkowo niewielkich rozmiarów, funkcjonalne i bardzo proste w obsłudze.Na rynku dostępne są także kontrolery muzyczne led sterowane przez sieć WiFi za pomocą smartfonu czy tabletu. Działają poprzez dedykowaną do tego aplikację dostępną na system Android lub iOS.

Kontrolery led muzyczne umożliwiają zazwyczaj nie tylko wybór trybu muzycznego, czyli migotania świateł wedle naszych muzycznych upodobań, ale także włączenie/wyłącznie światła zdalnie, ściemnianie/rozjaśnianie światła, a także zmianę jego koloru. Wraz z sterownikami muzycznymi do taśm led RGB możemy z powodzeniem tworzyć prawdziwie profesjonalne realizacje. Pamiętajmy, aby każdorazowo wybrać taśmy led i sterowniki z najwyższej jakości materiałów oraz podzespołów użytych do ich produkcji.

Zobacz także: