Profile led wodoszczelne – skuteczny sposób na bezpieczny montaż oświetlenia w łazience

Profile led wodoszczelne wykonane są z mocnego i wytrzymałego aluminium, który dodatkowo jest radiatorem, jeśli chodzi o odprowadzanie ciepła z taśm led. Profile led wodoszczelne dedykowane są do wspomnianych ledowych taśm. Są to niejako korytka aluminiowe z wgłębieniem, w którym umieszcza się taśmę led o szerokości do 10 mm. Zabezpieczeniem całości jest montowana na klik szybka mleczna, która dodatkowo fantastycznie operuje światłem. Z punktowego światła taśm led tworzy jednolitą, świecącą linię. Dodatkowo – dla 100% szczelności – stosuje się w profilach uszczelnienie za pomocą silikonu.

Wodoszczelne profile ledowe cechuje wysoki wskaźnik IP

Profile led wodoszczelne cechuje wysoki poziom wskaźnika szczelności IP. Jest on najczęściej na wskazywany, jako IP68. Oznacza to szczelność względem wody, wilgoci i innych pyłów, kurzu i zanieczyszczeń.

Profile led wodoszczelne są głównie dedykowane do łazienki, jako newralgicznego miejsca względem wilgoci. Bez obaw możemy zamontować taśmę led zabezpieczoną w profilu bezpośrednio w kabinie prysznicowej, wprost przy tryskającej wodzie, tak aby tworzył się niepowtarzalny klimat świetlny.

Rodzaje profili led wodoszczelnych

Profile led wodoszczelne występują w następującej wersji kolorystycznej:

- profile led wodoszczelne lakierowane na biało;

- profile led wodoszczelne lakierowane na czarno;

- profile led wodoszczelne anodowane srebrne.

Profile led wodoszczelne to także – poza funkcją ochronną i bezpieczeństwa dla led – także walory estetyczne i dekoracyjne. Prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko.

Zastosowanie profili led wodoszczelnych

Profile led wodoszczelne znajdują zastosowanie w przestrzeniach prywatnych, ale nie tylko. Również mogą być wyśmienitym pomysłem na aranżację takich miejsc komercyjnych jak np.: oświetlenie basenów, pokoi kąpielowych w hotelach, SPA itp.