Taśma LED 5 m - sposób na szybką i nowoczesną metamorfozę świetlną wnętrza

Pasek ledowy 5 m to rolka diod LEDowych umieszczonych najlepiej i najbardziej efektywnie na podwójnym lub potrójnym, wysokiej jakości podkładzie PCB, tak aby ciępło było odpowiednio odprowadzane i nie dochodziło do nadmiernego przegrzania diod i oporników. Warto zainwestować w dobre i wytrzymałe diody ledowe firmy Epistar, bo one są gwarantem niezawodnej i nieprzerwanej pracy świecenia nawet od ok. 50.000 do 100.000 godzin. Takim rezultatem z całą pewnością nie mogą się poszczycić taśmy LED 5m z diodami chińskich wytwórców. Pasek ledowy z diodami Epistar to również energooszczędność, ekologiczne podejście do zużywania jakże ważnej energii elektrycznej, niższe rachunki budżetowe, a jednocześnie sposób na wizualną i estetyczną dekoracje, czy doświetlenie strategicznych miejsc użytkowych.

Taśma LED 5 m to od 60 do 158 diod przypadających na 1 metr jej długości

Dostępne warianty i rodzaje taśmy LED 5 metrów

Taśmy ledowe 5 m można nabyć w wielu wariantach. Pierwszym wyróżnikiem jest kolor taśmy led 5 m. Może mieć odcienie: biały zimny, biały ciepły, biały neutralny czy też jednolity kolor z palety barw albo rozświetlać się całą gamą barw - specjalne taśmy LED 5m RGB, RGBW lub RGBCCT. Zwyczajowo taśmy LED 5 m oparte są na diodach o oznaczeniu 3528 lub 2835 w przypadku jednokolorowych lub na diodach 5050 w przypadku taśm ze zmiennymi barwami. Zestawy te idealnie nadają się do sypialni, szaf wnękowych czy garderoby. Dla mocniejszego efektu świetlnego, polecamy paski o większej ilości lumenów świetlnych. Paski LED 5 m z diodami 2835 - najmocniejsze na rynku, osiągi nawet do 3500 lumenów na 1 metr; a pojedyncze diody nawet do 29 lumenów.

Odpowiednio do mocy diod LEDowych należy dobrać zasilacz na 12V czy 24V, sterownik i pilot w przypadku taśm RGB, RGBW, RGBCCT; czy czujnik ruchu i zmierzchu, gdy chcemy dodatkowo zwiększyć funkcjonalność taśmy LED 5m. Do miejsc narażonych na wilgoć czy zamoczenie dedykowane są specjalne taśmy led 5m wodoszczelne i hermetyczne, w żelowej, silikonowej osłonce. Ledy standardowe proponujemy umieszczać w przygotowanych do tego profilach aluminiowych, co przedłuża ich żywotność i zabezpiecza.

Zobacz także: Taśmy led z zasilaczem, Taśmy led z czujnikiem ruchu, Taśmy led, Taśma led RGB