Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu – zadbaj o bezpieczeństwo otoczenia swojego domu

Naświetlacze led z czujnikiem ruchu to zewnętrzna lampa, która może być montowana natynkowo za pomocą odpowiednich uchwytów montażowych w zestawie, np.: na fasadzie budynku, może być również umiejscowiona na statywie lub dzięki zamontowanej przy naświetlaczu led charakterystycznej rączki może zostać umiejscowiona praktycznie w każdym miejscu. Naświetlacze led z czujnikiem ruchu to zintegrowane źródła światła w postaci diod led, które nie wymagają dodatkowego źródła oświetlenia, np.: żarówki.

Naświetlacze LED z czujnikiem ruchu przybierają postać prostokątnych, bądź kwadratowych opraw z metalu lub tworzywa. Polecamy jednak te wykonane z odlewu aluminium, który jest lekki i dobrze odprowadza ciepło.

Technologia LED zastosowana w naświetlaczach z czujnikiem ruchu jest zdecydowanie bardziej energooszczędna, od tych halogenowych. Za wyborem naświetlaczy led z czujnikiem ruchu przemawia m.in.: argument ekonomii – znaczne oszczędności w zużyciu energii, duży komfort użytkowania, czy zwiększone bezpieczeństwo oświetlanego otoczenia, obiektu. Ponadto zyskujemy bardzo duże możliwości dekoracyjne z użyciem światła z naświetlaczy led z czujnikiem ruchu.

Naświetlacze led dają mocne, punktowe światło i dodatkowo posiadają wbudowany czujnik ruchu, który pozwala na włączenie się światła po zmroku, tylko i wyłącznie w przypadku konieczności – wykrycia obiektu ruchomego. Dzięki temu koszty eksploatacyjne znacząco maleją. Naświetlacz led z czujnikiem ruchu automatycznie wyłącza się wraz ze wschodem słońca.

Szerokie zastosowanie naświetlaczy LED z czujnikiem ruchu

Na rynku dostępne są naświetlacze led z czujnikiem ruchu, które mogą być z powodzeniem zastosowane do oświetlenia fasady obiektu, podwórka zewnętrznego, ogrodu, tarasu, miejsca parkingowego, samochodu, garażu, a także przestrzeni komercyjnych i użytku publicznego jak np.; place zabaw, ścieżki spacerowe, tunele, parkingi itp.

Dostępne są również w ofercie sprzedażowej naświetlacze z czujnikiem ruchu typu superslim, których gabaryty obudowy są naprawdę niewielkie. Kształt i rozmiary sprawiają, że naświetlacze LED z czujnikiem ruchu superslim są bardzo nowoczesne i estetyczne wizualnie.

Co jest ważne przy ich wyborze?

Wybierając naświetlacz z czujnikiem ruchu warto wybrać te z pryzmatycznym kloszem. Taki klosz w naświetlaczu led z czujnikiem ruchu sprawia, że światło doskonale rozprasza się i jest przyjemne w odbiorze. Polecamy naturalną barwę światła białego, nie męczy oczu i najbardziej zbliżona jest do naturalnego.

Parametry techniczne ważne przy wyborze naświetlacza led z czujnikiem ruchu to m.in.:

- czas działania i możliwość jego regulacji, np.: od 10 sekund do 6 minut;

- zakres wykrywania ruchu np.: 12 metrów;

- kąt detekcji, np.: 120, 180 stopni;

- temperatura pracy w zewnętrznych warunkach, np.: od -20 do +40 stopni Celsjusza;

- szczelność, czyli odporność na wilgoć, kurz i inne zanieczyszczenia, rekomendujemy IP65.