Żarówki LED z gwintem G4

W domach i mieszkaniach chętnie wykorzystywane jest oświetlenie, które zostało przystosowane do obniżonego napięcia, wynoszącego 12V. Pod takim zasilaniem działają m.in. ledowe żarówki G4. Stanowią skuteczną alternatywę dla oświetlenia halogenowego, które charakteryzuje się skłonnością do przegrzewania się. Dzięki zastosowanym w nich diodom LED, żarówka nie emituje ciepła i tym samym może być stosowana w bezpośrednim kontakcie z powierzchniami wrażliwymi na wysokie temperatury. Żarówki z gwintem G4 montuje się bardzo często w oprawach meblowych, nowoczesnych żyrandolach, w łazience i oprawach sufitowych. Mają więc szeroki zakres zastosowania. Mogą emitować światło o różnej barwie – zimnej, ciepłej i dziennej, dzięki czemu bez problemu wybierzemy opcję najlepiej pasującą do naszego mieszkania i pomieszczenia, w którym ma zostać wykorzystana żarówka. Żarówki G4 sprawdzają się szczególnie w oprawach punktowych, stanowiących dodatkowe, uzupełniające źródło światła.

Jakie żarówki G4 wybrać?

Żarówki z gwintem G4 występują w dwóch podstawowych kształtach. To od nich w znaczącym stopniu zależy, gdzie można je swobodnie i bezproblemowo zamontować. Pierwszą grupę żarówek G4 stanowią żarówki w kształcie talerzyka. Dedykowane są do opraw meblowych. Dzięki swojemu płaskiemu kształtowi można je umieścić nawet w trudniej dostępnych miejscach i mniejszych oprawach. Charakteryzują się jednokierunkowym świeceniem, zatem przekazują moc w jednym kierunku. Innym rodzajem jest żarówka G4 w kształcie walca. Ona z kolei znalazła swoje zastosowanie w oświetleniu sufitowym, montowana jest w oprawach przy sufitach podwieszanych. Żarówki G4 o walcowatym kształcie równie dobrze sprawdzają się też w lampach wiszących i żyrandolach. Sprawdź też, jaką barwę światła emituje żarówka. Ciepłą wybierz do sypialni, sprzyja aranżacji przytulnego klimatu. Chłodna bardzo dobrze sprawdzi się w biurze i strefach do pracy. Dzienna bez wątpienia będzie najlepszym wyborem do salonu, kuchni i jadalni.

Warto wiedzieć, że żarówki z gwintem G4 mogą być zasilane napięciem zmiennym lub stałym. Zależy to m.in. od typu zasilacza. W przypadku tego typu żarówek stosuje się najczęściej zasilacze z tzw. mostkiem graetza.

Polecamy sprawdzić również inne żarówki LED dostępne w naszej ofercie, np. żarówki G9 i żarówki LED E14!