Taśmy LED, listwy led do kuchni - jak światłem można wspomóc estetyczną i użytkową aranżację kuchni?

Listwy LED w kuchni to prosty, nieskomplikowany acz zaskakujący efektem sposób na dekorację wnętrza kuchni, a także wzmocnienie jej użytkowej roli i funkcjonalnej strony. Od zawsze wiadomo bowiem, że światło oddziałuje znacząco na nasz stan emocjonalny, chęci do pracy, pobudzenie, motywację, stan nastroju itp. Z drugiej zaś strony to właśnie światło LED wspomoże nie tylko stworzenie odpowiedniego klimatu w kuchni, ale także optycznie powiększy przestrzeń, gdy taka potrzeba zaistnieje bądź ociepli i udomowi wnętrze. Ponad to listwy ledowe do kuchni nadadzą newralgicznym miejscom w kuchni jeszcze większej funkcjonalności. Mowa tu o powierzchni pod blatowej, podświetleniu podłogi kuchennej na wysokości cokołów czy wnętrz szafek i szuflad kuchennych.

Taśmy LED to niska moc zasilania, dzięki czemu nie obciążają nadto budżetu, a pozwalają na doświetlenie wnętrza długimi godzinami nieprzerwanego świecenia.

Dobre listwy LED do kuchni są oparte na wysokiej technologii diodach ledowych.

To one są tu kluczem. Polecamy LED do kuchni oparte na diodach marki Epistar - duża żywotność, nieporównywalnie lepsza jasność i barwa niż przy tańszych odpowiednikach, nie nagrzewanie się, większe bezpieczeństwo użytkowania, spełnienie wszelkich norm, certyfikatów i standardów oraz wytrzymałość i nie słabnięcie mocy w ciągu ich użytkowania. Do tego ów paski/listwy led do kuchni są energooszczędne i wydajne.

Jakie taśmy ledowe do kuchni? Co warto wiedzieć o LEDach w kuchni?

W kuchni sprawdzają się listwy i taśmy ledowe oparte na standardowych diodach 3528 lub jaśniejszych 5050, 2835 albo tych najjaśniejszych na rynku, czyli typu 5630. Świetnie też radzi sobie innowacyjna LED technologia zwana COB. Gęstość diodna płytce matrycy powoduje, że dają skoncentrowane światło, mocne i jednolite, a przy tym są niezawodne i bardzo oszczędne.

Polecamy taśmy ledowe w klasie IP wodoszczelności, w gumowej osłonie, hermetyczne - idealne do miejsc blisko kuchenki czy zlewozmywaka. Taśmy ledowe do kuchni oparte o diody Epistar to też podwójne podłoże PCB, które jest doskonałym gwarantem odprowadzania ciepła diod i oporników. Jeśli do kuchni montujemy taśmę ledową warto pomyśleć o profilach - listwach. Wystarczy zwykły profil led natynkowy np.: z osłoną mleczną, która chroni ledy w kuchni przed zabrudzeniem i nadaje wiązce światła większej jednolitości święcenia.

Do kuchni dużej wybierzmy listwy ledowe o ciepłej lub neutralnej barwie - domowy i przytulny nastrój, zaś do małej powierzchni kuchennej zdecydowanie neutralny biały lub zimny, gdyż optycznie rozjaśni i powiększy wnętrze.

Jeśli zdecydujemy się na ledowe oświetlenie w kuchni na wysokości cokołów szafek to wybierzmy paski ledowe o mniejszej ilości lumenów: diody 3528, 5050 - zwłaszcza gdy podłoga jest w szkliwionych, błyszczących płytkach. Unikniemy efektu odbić światła.

Przy oświetleniu LED w kuchni podszafkowym warto też rozważyć specjalny frez meblowy, który w doskonały sposób pozwoli na zamaskowanie taśmy led wraz z profilem led.

Montaż listew LEDowych i taśm ledowych w kuchni - czy to proste?

Nie jest to sprawa skomplikowana, wystarczy postępować zgodnie ze schematem w zestawie. Zaopatrzyć należy się w: taśmę LED: ilość metrów wg naszych pomiarów, profil led, odpowiednio dobrany zasilacz, włącznik, przewody, taśmę piankową dwustronną. W przypadku listew RGB w sterownik, podstawowe narzędzia.

Następnie za pomocą taśmy samoklejącej umieszczamy odcięty (zgodnie z miejscem do tego przeznaczonym) odcinek taśmy LED w profilu. Taki profil przykręcamy, a przewody (styki) łączymy z zasilaczem.

Dołączone schematy do zestawu LEDów do kuchni ułatwią powyższe.

Dostępne w naszym sklepie są również: listwy ledlistwy led na wymiar, listwy ledowe do łazienkitaśmy led usb