Oświetlenie szynowe 1-fazowe – rozwiązanie funkcjonalne i designerskie

Oświetlenie ledowe 1- fazowe to specjalne szyny (prowadnice) lokalizowane na sufitach wraz z lampami zamontowanymi na przedmiotowych szynach. Sposób montażu lamp na szynach polega na prostym ich wsunięciu. Po zainstalowaniu całość stanowi mobilny system, czyli możliwość dowolnego przesuwania i tym samym lokalizacji lamp na szynie 1 fazowej.

1 szyna dodaje możliwość jednoczesnej regulacji kilkoma lampami

Oświetlenie szynowe 1-fazowe oznacza również, że lampy na prowadnicy są obsługiwane przez jeden obwód, przewód elektryczny 230V. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampy szynowe mogą być jednocześnie, w tym samym momencie włączane, wyłączane, rozjaśniane czy ściemniane. Jednocześnie następuje też pożądana zmiana barwy czy koloru światła.

Na rynku – obok omawianego oświetlenia szynowego 1-fazowego - dostępne jest szynowe trójfazowe, które cechuje podział zasilania na 3 fazy i tym samym możemy tworzyć grupy lamp i przyłączyć je do wybranych przewodów fazowych. Daje to jeszcze większe możliwości aranżacyjne i koncepcyjne w zakresie oświetlenia.

Oświetlenie szynowe 1-fazowe a cena

Cena systemu oświetlenia szynowego led 1- fazowego uzależniona jest od jego rozmiaru, powierzchni do oświetlenia, jakości wykonania, zastosowanych tworzyw w oświetleniu, wybranych lamp – reflektorków dedykowanych do szyn, itp.

Dostępny i przedstawiany Państwu system szynowy 1- fazowy jest relatywnie niedrogi i skutecznie łączy zalety ruchomych reflektorów LED z pomysłem ich mocowania na listwach – prowadnicach.Do zakupu przygotowane są kompletne elementy składowe zestawu: oprawy i szyny, łączniki itp.

Najczęstsze wykorzystanie oświetlenia ledowego 1-fazowego. Gdzie się sprawdza?

Oświetlenie szynowe 1-fazowe znajduje szerokie zastosowane w oświetleniu sufitów podwieszanych, blatów kuchennych, stołów jadalnianych, witryn sklepowych, punktów usługowych, a także nierzadko pełni dekoracyjną rolę.

Z uwagi na swoją konstrukcję wykonaną z lekkiego aluminium w kolorze czerni, bądź bieli sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach, eleganckich, minimalistycznych, skandynawskiego typu czy loftowych oraz industrialnych.