Wpuszczane profile LED

Oświetlenie to niezwykle ważny aspekt w aranżacji pomieszczenia. Zazwyczaj potrzebnych jest kilka źródeł światła, aby móc stworzyć przestrzeń przytulną i komfortową. Z pomocą przychodzą wpuszczane profile LED, które w nienachalny sposób doświetlają wnętrza. Najczęściej stosowane są w kuchniach przy blatach roboczych, a także w salonach w zestawieniu z podwieszanymi sufitami. Wpuszczane profile LED to konstrukcje, których raczej nie dostrzeżesz gołym okiem, ale efekt, jaki dają jest naprawdę zachwycający.

Charakterystyka i zalety profili wpuszczanych

Oświetlenie LED to najpopularniejsze w ostatnim czasie rozwiązanie. Nie tylko daje odpowiednio nasycone światło, ale przede wszystkim jest energooszczędne. Aby zainstalować tego typu konstrukcję niezbędne są profile wpuszczane. Czym charakteryzują się te elementy?

  • stanowią estetyczne zwieńczenie instalacji oświetleniowej w pomieszczeniu,
  • zabezpieczają lampę LED przed uszkodzeniem,
  • wraz z dedykowanymi szybkami mogą tworzyć ciekawe efekty oświetleniowe, np. rozproszenie lub skupienie wiązki światła.

Profile wpuszczane dają wiele możliwości w zakresie doświetlania pomieszczeń. Idealnie pasują do wnęk czy wcześniej nawierconych frezów w kafelkach, meblach, ścianach lub sufitach.

Profile LED wpuszczane w naszej ofercie

W naszej ofercie zgromadziliśmy profile LED wpuszczane z kloszami mlecznymi lub transparentnymi. To także komponenty narożne przeznaczone do mocowania w narożnikach mebli czy ścian. Rzucają snop światła pod kątem 45 stopni.

Zarówno profile LED wpuszczane narożne, jak również proste doskonale maskują niedoskonałości powierzchni, na której są mocowane. Dodatkowo pozwalają uzyskać jednolitą linię światła, zasłaniając przy tym pojedyncze diody. Stwarzają wiele możliwości w zakresie komponowania oświetlenia, jego natężenia, kąta padania czy intensywności. Ze względu na swoją uniwersalność profile wpuszczane znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale też w biurach czy do podświetlania półek sklepowych.

Sprawdź również profile LED kątowe oraz profile LED nawierzchniowe!