Wytrzymałe i wodoszczelne moduły ledowe

Moduł LED to połączenie wydajnych diod SMD Epistar, plastikowej obudowy oraz silikonu. Cechuje się one dużą wytrzymałością oraz wysokim stopniem ochrony:

  • IP65 - zastosowanie wewnętrzne w reklamach zewnętrznych, kasetonach, lightbox'ach czy oświetlenia kabin w samochodach typu BUS
  • IP67,IP68 - mogą być zastosowane nawet w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą czyli: baseny, fontanny, akwaria, w tym morskie(polecana barwa 11000K)

 

Moduły LED do akwarium, kasetonów, reklam itp.


Moduły LED wyposażone w szerokokątną soczewkę rozsyłają światło pod kątem 150 stopni, pozwalając na równomierne oświetlenie powierzchni. Moduły znalazły swoje zastosowanie przede wszystkim w reklamie.

Atutem modułów LED jest fakt,że każdy posiada po swojej drugiej stronie mocną taśmę 3M lub też otwory montażowe, dzięki którym montaż modułu LED staje się bardzo prosty.

Doskonale sprawdzają się używane do liter blokowych i paneli, jak również umieszczane w trudno dostępnych miejscach, a w warunkach domowych najczęściej używane są w terrariach i akwariach jako tańsze i trwalsze zamienniki tradycyjnych opraw.

Sprawdźcie również pozostałą ofertę, w której znajdziecie m.in. wysokiej jakości sterowniki LED oraz profile LED!

Co to są moduły ledowe i czym się cechują?

Moduły ledowe stanowią formę zamknięcia wydajnych i efektywnych diod led w plastikowej obudowie i silikonie. Wszystko to w celu ich izolacji i ochrony na wysokim poziomie. Moduły led to przede wszystkim wysoka wydajność, czyli doskonały współczynnik strumienia świecenia względem poboru prądu. Tego typu oświetlenie daje wiele oszczędności, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi żarówkami.

Moduły led najczęściej wyróżniają klasy szczelności IP:

• IP65 - zastosowanie wewnętrzne w reklamach zewnętrznych, kasetonach, lightbox'ach czy oświetlenia kabin w samochodach typu BUS

• IP67,IP68 - zastosowanie w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą czyli: baseny, fontanny, akwaria, w tym morskie(polecana barwa 11000K)

Moduły led mogą świecić pod różnym kątem, np.: 150 czy 170 stopni. Dodatkowo ich wytrzymałość wynika z wbudowanego radiatora, który sprzyja oddawaniu wygenerowanego przez diody ciepła.

Jak montować moduły ledowe?

Montaż jest naprawdę nieskomplikowany. Wystarczy przykleić moduły z użyciem dwustronnej taśmy lub też poprzez przykręcenie do ściany.

Moduły led to także: szybki rozbłysk i pełne rozświetlenie – nawet w ciągu 2 sekund. Są zabezpieczone wewnętrznie przed zaburzeniami w przepływie prądu. Są również proste w montażu, wystarczy do ich funkcjonowania zasilacz. Ponadto nie hałasują, czyli nie „buczą”.

Przykładowe parametry techniczne modułu led to:

- Moc znamionowa: 2W Wydajność: 160lm/W

- Napięcie zasilania: 12V DC

- Klasa szczelności: IP67

- Temperatura barwowa: 9000K

- Kąt świecenia: 170 stopni

- CRI: 80

- Strumień świetlny: 320lm

- Wymiary: 10,2 x 36 x 36 mm

- Temperatura pracy: -25°C … 55°C

- Żywotność: 50 000h

- 7 LAT GWARANCJI.

Zobacz rownież inne produkty oraz wpisy: