Jak dokonać tuningu obudowy komputera?

Taśmy led USB do komputera to sposób na odświeżenie i nowy look Twojego komputera. Sprzęt ten przede wszystkim spełnia walory użytkowe i funkcjonalne, ale któż z nas nie lubi mieć czegoś co wyróżnia się, jest niesztampowe, nietuzinkowe i spersonalizowane. W dzisiejszych czasach komputer to istotne urządzenie, które dodatkowo może stanowić ciekawą kompozycje i dekorację świetlną – właśnie dzięki taśmom led. Pomysł ze świecącą obudową komputera z całą pewnością spowoduje radość i wywoła uśmiech. Spodoba się wszystkim, osobom na co dzień pracującym przy komputerze, graczom komputerowym, czy młodzieży i dzieciom, których pokój rozbłyśnie dodatkowymi efektami świetlnymi.

Paski led USB do PC sprawdzą się zwłaszcza w przypadku obudów z oknem, które wizualnie zaprezentują dumnie grę świateł LED na obudowie komputera.

Do wyboru są taśmy LED do komputera na USB w wielu jednolitych kolorach z podstawowych barw jak: biały, czerwony, niebieski, fioletowy, różowy.

Ledy do komputera zwykle pracują w różnych trybach: pełne świecenie, zmniejszona intensywność światła, pulsowanie światła czy wyłącznie ich działania.

Dużym atutem tego rozwiązania jest elastyczność taśm ledowych do komputera, co pozwala na łatwy montaż nawet na małych powierzchniach, można swobodnie wyginać, przecinać, układać. W montażu taśm ledowych do komputera pomożetaśma klejąca zamocowana od spodu. W komplecie jest również kontroler do wprowadzania ustawień światła led – zasilane ze złącza USB. W przypadku taśm typu RGB, świecących całą paletą barw, potrzebujemy również odpowiedniego sterownika LED.

Jak podłączyć taśmy LED do komputera? W co warto się zaopatrzyć?

Materiałami, które z całą pewnością będą nam potrzebne to:

- pasek LED;

- opcjonalnie: sterownik RGB – w przypadku taśm RGB.

- port USB w komputerze lub telewizorze

Korzystamy z paska o napięciu 12V, gdyż takie zasilanie jest odpowiednie do komputerów PC. Następnie warto skorzystać z schematu połączenia przewodów, który wbrew pozorom nie jest skomplikowany i doprowadzi nas do właściwego podłączenia ledów.

Przykładowe parametry techniczne zestawu dobrej taśmy LED do obudowy komputera + pomocnicze materiały:

- długość oprawy – 30cm

- ilość diod - 36 LED

- typ listwy - elastyczna

- pilot ze sterownikiem

- kompletne okablowanie

- podkład diod LED - biały, zapobiegający pochłanianiu światła

- osłona - silikonowa, zapobiegająca uszkodzeniu diod

- grubość listwy - 0,7cm

- kąt świecenia - 120 stopni

- wtyk molex z DC w zestawie

- profesjonalna taśma

- napięcie - 12V

- żywotność do 100 000 godzin

- instrukcja obsługi, schemat z montażem - obowiązkowo w zestawie

U nas znajdziesz również: taśmy LED z zasilaczem, taśmy LED z czujnikiem ruchutaśmy led z pilotem, zasilacze LED