Żarówki LED E14 mały gwint - energooszczędne i trwałe

Żarówki z małym gwintem E14 mają szereg zastosowań w różnego rodzaju oświetleniach. Obecnie użytkownicy bardzo chętnie korzystają z ich energooszczędnych odpowiedników, które cechuje nie tylko mniejszy pobór energii, ale też dłuższa żywotność. Żarówki LED E14 mają efektywność lepszą nawet o 90%, co przekłada się na odczuwalne obniżenie rachunków za prąd, przy zachowaniu najwyższych standardów oświetlenia. W żarówkach LED E14 z małym gwintem producenci stosują diody SMD, które mogą emitować barwę neutralną, jasną lub ciemną. Tak duży wybór produktów oraz możliwość ich szerokiego wykorzystania w codziennym użytku sprawiają, że żarówki LED E14 z powodzeniem zastępują inne klasyczne modele. Są stosowane w konstrukcjach punktowych, do oświetlania wystaw, pojedynczych eksponatów, towarów na witrynie sklepowej, w hotelach i domach prywatnych. Podkreślą walory produktów i kreują przyjazne środowisko życia oraz pracy.

Nasza oferta żarówek E14

Ze względu na to, że żarówki z małym gwintem E14 są wykorzystywane w tak wielu miejscach, w naszym sklepie znajdziesz różne modele, które dopasujesz do konkretnej oprawy i własnej wizji oświetlenia. Proponujemy modele w różnych kształtach (świeczka, kulka), które emitują barwę neutralną, zimną oraz ciepłą. 

Oferujemy żarówki LED E14 uznanych producentów, takich jak Philips czy Led Line. Odznaczają się one długą żywotnością i stosunkowo niewielkim poborem prądu. Świecą jasnym światłem doskonale, doświetlając całe pomieszczenie, jak również jego poszczególne części czy elementy wystroju. Z tego względu, żarówki z małym gwintem E14 są powszechnie stosowane również w biurach czy muzeach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której dostępne są także żarówki z dużym gwintem oraz inne typy oświetlenia.

 

Żarówki LED E14 – praktyczne informacje

Żarówka E14 oznacza żarówkę niewielkich rozmiarów z gwintem oznaczonym symbolem E14. Litera „E” pochodzi od nazwiska słynnego amerykańskiego wynalazcy Edisona, który to w roku 1879 opatentował pierwszą żarówkę elektryczną. E14 żarówka często nazywana jest nawet „małą żarówką Edisona”. Cyfry określają z kolei średnicę wkręcanego gwintu. Trzonek E14 żarówki ma średnicę 14mm i jest przystosowany do pracy pod napięciem 230V AC.

Żarówka LED E14 to doskonały zamiennik tradycyjnych żarówek o tym samym gwincie, które są na szeroką skalę wykorzystywane w naszym domowym otoczeniu (żyrandole, lamki biurowe, kinkiety, lampki nocne, lampy stołowe, podłogowe itp.)

Żarówki e14 mogą występować w typowej formie mlecznej, bądź transparentnej bańki, kulki albo też w formie płomyka ze świeczki. Dla zwolenników retro stylu, klasycznych rozwiązań we wnętrzach polecamy żarówki led e14 typu filament, zwana także edisonen. Są to żarówki z gwintem e14, które najlepiej oddają wizualny wygląd dawnych żarówek wolframowych z żarnikiem w szklanej obudowie.

Żarówka dekoracyjna e14 – bo taką jest żarówka filamentowa – wiernie oddaje budowę klasycznej żarówki. Jak to działa?

Żarówki LED e14 filament zbudowane są w oparciu o podłużne moduły LED (odpowiednik dawnego żarnika), które składają się z wielu diod montowanych na przezroczystym podkładzie ze specjalnego szkła. Technologia ta nazywana jest „Chip on Glass” (COG).Całość pokrywana jest specjalnym luminoforem i żywicą silikonową. Żarówki dekoracyjne e14 filamentowe rewelacyjnie współgrają z modernistycznymi lampami, których konstrukcja to często wyłącznie oprawa żarówki (lampy do wnętrz minimalistycznych, nowoczesnych, loftowych). Mogą to być żarówki e14 na różnego typu minimalistycznych rurkach, prętach, ozdobnych, kolorowych kablach w oplocie itp.

Jak dobrać jasność światła w lumenach w żarówkach LED e14? Jak odnieść oznaczenia led żarówek do tradycyjnego określenia w Watt?

Pamiętajmy, że lumeny to miara jasności światła. Do 200 lumenów światło jest raczej słabe i raczej wyłącznie dekoracyjne, od 200 do 700 lumenów to średnie światło, akcentujące wybrane elementy przestrzeni, dopiero powyżej 700 lumenów w zależności od ilości żarówek, jakie zainstalowane są w danym pomieszczeniu możemy mówić o świetle, które jest w stanie rozświetlić całość pomieszczenia.

Żarówki LED e14 w porównaniu z tradycyjnymi:

Żarówka tradycyjna 25 W – to 200-250 lumenów – przełożenie na 2-3 W LED żarówki e14

Żarówka tradycyjna 40 W – to 300-500 lumenów – przełożenie na 4-5 W LED żarówki e14

Żarówka tradycyjna 60 W – to 500-800 lumenów – przełożenie na 6-8W LED żarówki e14

Żarówka tradycyjna 75 W – to 800-1100 lumenów – przełożenie na 8-10 W LED żarówki e14

Żarówka tradycyjna 100 W – to 1100-1500 lumenów – przełożenie na 11-15 W LED żarówki e14

Żarówka tradycyjna 150 W – to 2100-2300 lumenów – przełożenie na 15-25 W LED żarówki e14

Dlaczego warto postawić na żarówki ledowe e14?

Technologia LED zastosowana w żarówkach e14 to ekologia, oszczędności, dobre światło i nowoczesność. Zalety technologii oświetlenia LED zastosowanej m.in. w żarówkach z gwintem e14 to:

- równomierne rozproszenie światła w pomieszczeniu;

- duża żywotność (nawet do 100.000 godzin nieprzerwanego świecenia przy LED bardzo dobrej jakości);

- nieprzegrzewanie się – brak efektu dużego poboru energii przełożonej na ciepło – jak przy tradycyjnych żarówkach;

- energooszczędność;

- duża wydajność mierzona ilością lumenów z 1 W poboru mocy;

- technologia Flicker-Free – brak efektu migotania światła;

- pełna moc świecenia w niecałą sekundę po włączeniu;

- brak szkodliwych substancji typu: ołów, rtęć;

- 100% produkt biodegradowalny;

- możliwość doboru barwy temperaturowej światła białego;

- olbrzymie możliwości aranżacyjne i inne.

W naszej ofercie posiadamy także: żarówki led, żarówki gu10żarówki e27 duży gwintżarówki gu11, żarówki g9, żarówki g4, świetlówki t8, żarniki r7s