Listwa przypodłogowa led

Listwa przypodłogowa led

67,90 zł
FOGE

Profile LED natynkowe – doskonałe wykończenie dla oświetlenia w formie taśm LED

Profile LED natynkowe są formą wykończenia i zabezpieczenia taśm ledowych. W profilach umieszcza się taśmę, a następnie metodą „na klik” zamyka szczelnie poprzez transparentną lub mleczną szybkę. Wewnątrz taśma led nie jest narażona na wilgoć, wodę, zabrudzenia, kurz, pył itp. Profil natynkowy led cechuje się odpowiednią klasą szczelności, oznaczoną symbolem IP. Im wyższy jej wskaźnik tym większa jest hermetyczność profilu LED natynkowego.

Profil natynkowy led jest prosty w montażu. Najczęściej wykorzystywany jest przy oświetleniu m.in.: salonu, łazienki, kuchni, sypialni, przedpokoju, korytarza, wystaw sklepowych, lokalów użytkowych itp. Dodatkowo profile led – z uwagi na swój wysoki przekrój – odpowiednio ukierunkowują światło oraz tworzą jednolitą linię świetlną na wzór tradycyjnej świetlówki. Efekt taki uzyskuje się nawet przy niedużej gęstości diod ledowych na taśmie.

Warianty profili LED natynkowych i ich zalety

Listwy LED natynkowe mogą występować w kilku rozmiarach. Najważniejsza jest szerokość x wysokość x długość i wymiar taśmy, którą pomieści profil led natynkowy. Najbardziej popularne są profile LED natynkowe dedykowane taśmie o szerokości max do 20 mm, o długości 1 lub 2 metrów bieżących.

Możemy także wybrać rodzaj szybki profilu led natynkowego oraz jego kolorystykę. Ledowe profile natynkowe wykonane są z anodowanego aluminium i mogą występować w kolorze srebrnym, czarnym lub białym. Proces anodowania aluminium odpowiednio go zabezpiecza, tworzy powłokę odporną na czynniki tj. promieniowanie UV, wodę, wilgoć, aluminium nie traci kolorytu i nie koroduje. Dodatkowo anodowane aluminium profilu led natynkowego nie utrzymuje zabrudzeń i tworzy estetycznie połyskującą powłokę na profilu led natynkowym.