Taśmy LED RGB z zasilaczem - gotowe zestawy

Zestawy taśm LED to gotowe rozwiązanie dla konstrukcji Twojego systemu LED - opcjonalnie w skład zestawu wchodzą: taśma LED, zasilacz LED, sterownik LED oraz profil LED.

Podstawowym elementem i jednym z najczęściej wybieranych typów oświetlenia ledowego jest oczywiście taśma LED - do niej dobieramy odpowiedni zasilacz LED oraz ewentualnie pozostałe elementy, takie jak profil LED czy sterownik LED.

Zestawy taśm LED - zalety

Dzięki właściwemu doborowi akcesoriów oświetlenie ledowe jest kompletne i może być wykorzystane na różne sposoby, także w połączeniu z systemami dźwiękowymi. Odpowiednie akcesoria dają gwarancję, że taśma LED wodoszczelna z zasilaczem będzie oddawać maksymalną moc świetlną przy jednoczesnym minimalnym poborze energii. Wybór systemów oświetlenia ledowego pozwala na maksymalną oszczędność prądu.

Zestawy oświetlenia LED wykonujemy także na indywidualne zamówienie klienta. Skontaktuj się z nami i zapytaj o oświetlenie LED na wymiar!

Polecamy sprawdzić również podświetlenie LED TV oraz oświetlenie schodów!

Taśma LED z zasilaczem – sposób na dekoracje wnętrz, jak również użytkowa funkcjonalność

Taśmy - paski ledowe 12V z zasilaczem to najpopularniejsza forma oświetlenia led, prosta konstrukcja, łatwość montażu i przede wszystkim jej nie-inwazyjność w przestrzeń objętą montażem, a przy tym doskonały sposób na aranżację i dekorację wnętrz. Wraz z taśmą ledową z zasilaczem w łatwy sposób możesz dokonać świetlnej metamorfozy przestrzeni. Taśma led posiada nie tylko walory estetyczne, wizualne, ale również użytkowe. Zamontowana w miejscach stanowiących tzw. roboczą powierzchnię – chociaż by blat kuchenny czy blat w osobistej pracowni np.: krawieckiej – sprawi, że powierzchnia będzie doskonale doświetlona. Walorem dobrych pasków ledowych z zasilaczem jest ich szerokie zastosowanie w różnych miejscach, nowoczesna i energooszczędna technologia oraz trwałość wykorzystania. Warto jednak, w celu osiągnięcia ów rezultatów, zainwestować w taśmy ledowe wysokiej jakości, oparte na diodach np.: EPISTAR – jaśniejsze od zwykłych wersji (nawet o 70%), trwalsze, nie słabnące wraz z upływem okresu użytkowania zapewnią doskonałe oświetlenie.

Paski ledowe 12 V z zasilaczem to również bardzo bezpieczny poziom napięcia elektrycznego, które do swej pracy potrzebuje dedykowanego ku temu zasilacza – w naszej ofercie znajdziesz dostępne i kompatybilne zasilacze i sterowniki do taśm ledowych.

Jak podłączyć taśmę LED z zasilaczem?

Nie potrzeba tu żadnej skomplikowanej wiedzy i umiejętności elektrycznych. Wystarczy, że w zależności od wybranego zasilacza, a może być: wtyczkowy (stosunkowo uniwersalny do napięcia niedużego poziomu 12V i niedużej wielkości – co stanowi atut), modułowy czy np.: wodoszczelny hermetyczny -łączymy ze sobą przewody np. szybkozłączką (plus z plusem, minus z minusem) lub dokręcimy wychodzące przewody do transformatora danego zasilacza za pomocą umieszczonych w nim śrubek.

Wybór zasilacza do taśmy led zależy od jej rodzaju – mocy zestawu:

- Taśma LED 3528 5m - minimalna moc zasilacza, najlepiej modułowego lub hermetycznego powinna wynosić około 27W, czyli zasilacze 35W pasują doskonale bo mają lekki zapas mocy

- Taśma LED 2835 5m - minimalna moc zasilacza, najlepiej modułowego lub hermetycznego powinna wynosić około 30W-60W w zależności czy ma 300 lub 600 diód LED

- Taśma LED 5050 300LED 5m – najczęstsze paski ledowe użytkowe, bardzo uniwersalne, minimalna moc zasilacza, najlepiej modułowego lub hermetycznego powinna wynosić około 80W-100W;

- Taśma LED 5630 5m – najmocniejszy na rynku pasek ledowy do 1800 lumenów na 1 metr, minimalna moc zasilacza, najlepiej modułowego lub hermetycznego powinna wynosić około 100W; zasilacz modułowy lub hermetyczny 100W-150W będzie dobrym wyborem.

Listwa led z zasilaczem – postaw na mocne i sprawdzone diody firmy EPISTAR

To doskonałe i wysokiej jakości diody wraz z opornikami umiejscowione na podwójnym lub potrójnym podkładzie PCB z taśmą klejącą. Podkład PCB to odpowiednie odprowadzenie ciepła, chroni przed przegrzaniem diod i oporników, dzięki czemu paski ledowe zachowują dłuższą żywotność nawet o 70%. Nie wymagają też dodatkowych taśm radiacyjnych.Dodatkowo diody marki EPISTAR to technologia, która przemawia w osiągach - ok. 50.000 do 100.000 godzin nieprzerwanego świecenia. Wynik nie do osiągnięcia przez tańsze, chińskie zamienniki.

Różnorodność oferty pasków ledowych z zasilaczem – co warto wiedzieć przed ich wyborem?

W ofercie taśm ledowych z zasilaczem znajdziemy zarówno standardowe paski – przeznaczone do dekoracji, jak i paski specjalne, wodoszczelne, ukryte w silikonowym etui. Możemy wybierać spośród różnej kolorystyki pasków ledowych 12V:

- biały zimny

- biały neutralny,

- biały ciepły;

- jednolite kolorowe lub wielobarwne (RGB, RGBW, RGBCCT)

W zależności od potrzeb można wybrać taśmy ledowe o określonej długości (5 m) w rolce lub w cenie liczonej w zależności od ilości metrów Ważna jest również kwestia gęstości led na pasku. Oferujemy paski ledowe z zasilaczem dostosowane do Twoich potrzeb od 150 led na 5 metrów, 300, 600 lub nawet 1200 led na 5 metrów.