Profil led hermetyczny – odpowiedni stopień ochrony dla taśm ledowych

Profil led hermetyczny to aluminiowe korytko, stanowiące zabezpieczenie dla montowanych w nich taśm ledowych. Całość domykana jest szczelnie mleczną szybką, która wyśmienicie rozprowadza światło punktowe led, tworząc wrażenie jednolitej świetlnej linii. Ledowe profile hermetyczne tworzą doskonały efekt wizualny i dekoracyjny, np.: w kabinach prysznicowych, wzdłuż linii wanny.

Materiał wykonania hermetycznych profili ledowych

Profile led hermetyczne wykonane są ze wspomnianego aluminium, które dodatkowo pochłania emitowane przez taśmy led ciepło, zapobiegając nadmiernemu przegrzewaniu się. Jest to doskonały radiator do taśm led. Konstrukcja profilu led hermetycznego jest odpowiednio szczelna, więc nie musimy bać się zachlapania wodą, czy narażenia taśm ledowych na duży poziom wilgotności.

Przeznaczenie profili led hermetycznych to głównie łazienki, które są wymagającymi pomieszczeniami pod względem narażenia na działanie wody. Nierzadko profile led hermetyczne umieszcza się w określonych miejscach dekoracyjnie pomiędzy płytkami ceramicznymi, w zastępstwie tradycyjnych fug.

O czym warto pamiętać w zakresie montażu hermetycznego profilu led

Profile led hermetyczne to wysoka klasa szczelności oznaczona najczęściej symbolem IP67 lub IP68. Pamiętajmy jednak o kilku istotnych czynnościach, do wykonania podczas montażu hermetycznych profili led:

- dodatkowe zabezpieczenie krawędzi szybki najlepiej specjalnym silikonem do urządzeń elektrycznych;

- dodatkowe zabezpieczenie zaślepek bocznych profilu silikonem do urządzeń elektrycznych;

- dodatkowe zabezpieczenie miejsca wprowadzenia kabli zasilających z użyciem przedmiotowego silikonu do urządzeń elektrycznych.

Profil led hermetyczny – główne właściwości

Podsumowując, profil led hermetyczny cechują następujące właściwości:

- montaż na ścianach i podłodze;

- doskonale rozproszone światło z taśmy led dzięki mlecznej osłonce;

- szybki i nieskomplikowany montaż;

- wysoka wytrzymałość anodowanego aluminium;

- ochrona taśm led przed wodą i wilgocią;

- dekoracyjna i maskująca rola.

Zobacz także: