Plafon LED z czujnikiem ruchu – funkcjonalność i ponadczasowy design w jednym

Plafon led z czujnikiem ruchu to nowoczesna wersja oświetlenia bazująca na funkcjonalności plafonów sufitowych i ściennych stosowanych od lat. Do niedawna plafony led z czujnikiem ruchu kojarzone były głownie z oświetleniem stref roboczych, obiektów publicznej użyteczności itp. Obecnie plafony led z czujnikiem ruchu chętnie wykorzystywane są w przestrzeniach prywatnych, oświetlające np.: korytarze, przedpokoje, ganki, wiatrołapy, przedsionki, strefy schodowe i wejściowe, elewację budynku itp.

Minimalistyczny design oraz szeroki kąt świecenia wyróżnia plafony z czujnikiem ruchu

Plafon LED z czujnikiem ruchu to minimalistyczna w swym designie oprawa oświetleniowa natynkowa, która doskonale wpisze się w każdy charakter otoczenia. Dużym atutem plafonu led z czujnikiem ruchu jest doskonałe rozproszenie światła, oddawanie światła całą swoją powierzchnią i kąt rozsyłu światła 120 stopni. Światło z plafonów led jest równomierne i doskonale doświetla przestrzeń, a jednocześnie estetycznie wpasowuje się w design całości.

Jak działa plafon led z czujnikiem ruchu?

Plafon ledowy z czujnikiem ruchu wykorzystuje bezpieczne urządzenia, które wyróżniają się wysoką czułością i znacznym zakresem oddziaływania. Zasięg i stopień czułości w wielu modelach jest regulowany. Gdy czujnik ruchu pozostaje uaktywniony, każdy ruch w jego obrębie powoduje włączenie się światła.Gdy brak jest ruchu w polu detekcji wówczas plafon led przestaje świecić.

Na rynku dostępne są także plafony led z czujnikiem zmierzchowym, który – jak sama nazwa wskazuje – wykrywa zmierz na zewnątrz. Plafony led zewnętrzne z czujnikiem zmierzchu automatycznie włączają się, gdy zapadnie zmrok. Gdy świt nastaje czujnik wyłączy automatycznie plafon led.

Jakie dodatkowe atuty prezentuje plafon LED z czujnikiem ruch?

Plafon LED z czujnikiem ruchu to przede wszystkim duży poziom energooszczędności, bowiem działa wyłącznie w okresach rzeczywistego zapotrzebowania, eliminując czas niepotrzebnego świecenia. Dodatkowo plafon ze zintegrowanym oświetleniem led pobiera niedużo mocy dla strumienia świetlnego na poziomie 1000 lumenów (około 12W). Ocenia się, że plafon led pobiera do 80-90 % mniej energii niż inne typy żarówek: żarowe, energooszczędne czy halogenowe.

Plafon z czujnikiem ruchu i jego nowoczesna stylistyka

Plafony to obecnie solidna i nowoczesna konstrukcja. Prostota i minimalizm wygrywają. Klosz wykonany jest często z lekkiego i trwałego poliwęglanu, co dodatkowo sprzyja jednolitemu rozproszeniu światła. Zintegrowane światło LED w plafonie ułatwia użytkowanie, brak jest konieczności wymiany źródła światła. Bardzo dobrej jakości plafony led to nawet 30.000 godzin nieprzerwanego i bezawaryjnego świecenia.

Plafony ledowe dostępne są w różnej wersji barwowej światła białego – od zimnej bieli, przez neutralny do ciepłego odcienia bieli. Wszystko w zależności od naszych potrzeb.

Solidna konstrukcja plafonu LED z czujnikiem ruchu

Obudowy plafonów led są bardzo wytrzymale i szczelne, posiadają klasę hermetyczności na poziomie nawet IP65. Ich zakres temperaturowy pracy jest stosunkowo rozpięty, co pozwala na ich użytkowanie jako plafony zewnętrzne, odporne na warunki klimatyczne. Oddawane światło charakteryzuje zwykle przyjemna barwą zbliżoną do naturalnego światła. Współczynnik odwzorowania naturalnych barw otoczenia jest na wysokim poziomie Ra>80 – przyjemny dla oczu człowieka.