Listwa przypodłogowa led

Listwa przypodłogowa led

67,90 zł
FOGE

Profile LED do taśm diodowych LED SMD

Profile LED do taśm diodowych LED SMD to coraz częściej stosowane rozwiązanie wspierające oświetlenie LED. Dobierane indywidualnie do potrzeb Twojego systemu oświetlenia LED, profile LED stanowią estetyczne uzupełnienie samego oświetlenia LED, przez co cieszą się coraz większym zainteresowaniem!

Profile LED pozwalają ukierunkować strumień oświetlenia LED, a ponadto chronią taśmy LED przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Wszystkie profile LED w ofercie sklepu Ledovo wykonane są z najwyższej próby aluminium - przez co stanowią wyjątkowo estetyczne rozwiązanie oświetlenia LED. Charakteryzuje je jakość wykonania odpowiadająca kryteriom Ledovo oraz łatwość instalacji, dzięki unikalnej technologii wklikiwalnej przesłony - rozwiązanie to doceni każdy Instalator !

Każdy profil LED z naszej oferty jest dostosowany do wszystkich taśm LED dostępnych w naszym sklepie (z wyjątkiem taśm wodoszczelnych w IP68).

Profile do taśm LED oferujemy standardowo w odcinkach 1mb (profile w standardowej długości nie wymagają specjalnego opakowania gwarantującego dostawę bez uszkodzeń). Do dyspozycji Klientów są również profile w całości - 2mb (w zależności od modelu).

Jeśli szukasz profilu dłuższego niż 1mb - skontaktuj się z DZIAŁEM OBSŁUGI - przygotujemy wycenę indywidualną!

Jakie profile ledowe znajdziesz w naszej ofercie?

W ofercie Ledovo znaleźć można profile LED: nawierzchniowe, kątowe, wpuszczane w frez (idealne do montażu w meblach, płytach kartonowo gipsowych KG, ekspozytorach reklamowych i gdziekolwiek zapragniesz...), a także specjalistyczne profile wodoodporne, wodoszczelne, czy progowe.

Polecamy sprawdzić również tanie taśmy LED oraz ściemniacze LED

Jak odpowiednio dobrać listwy LED aluminiowe do taśm ledowych? Na co warto zwrócić uwagę?

Listwy aluminiowe do led to nieduże korytka, które pozwalają na estetyczne i funkcjonalne przymocowanie pasków ledowych i okablowania w różnych miejscach i pomieszczeniach, gdy brak możliwości ich zamaskowania w specjalnych rowkach (np.: w frezie meblowym). Są bardzo uniwersalne, ponadczasowe w swojej stylistyce, proste i eleganckie w swym designie. Dzięki temu pasują do większości wnętrz i wystrojów – od salonu przez przedpokój na kuchni i łazience skończywszy. Aluminiowe profile led to również użyteczność przejawiająca się w funkcji zabezpieczenia pasków ledowych przed zniszczeniem, zabrudzeniem, uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, wodą. To więc wszechstronny produkt dekoracyjno-oświetleniowy. Montaż jest stosunkowo nieskomplikowany, odbywa się za pomocą dedykowanych ku temu uchwytów, łączników kątowych, wkrętów i taśm klejących dwustronnych. Listwa aluminiowa do led działa jak swoisty radiator, czyli jest gwarantem odprowadzania ciepła z diód i oporników taśm ledowych, dzięki czemu zapewnia ich długą żywotność, niezawodność i bezpieczeństwo dla całego domu i mieszkańców.

Z czego wykonane są listwy aluminiowe do LED?

Jak sama nazwa wskazuje jest to aluminium, ale anodowane. Jest to proces elektrochemiczny, który tworzy na powierzchni aluminium trwałą i twardą powlokę (warstwa tlenku) odporną na korozje i inne czynniki, a także bardzo atrakcyjna wizualnie – ładną, estetyczną i błyszczącą. Polecamy wybrać listwy aluminiowe do led właśnie z ów anodowanego aluminium zdecydowanie bardziej niż z surowego aluminium.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klienteli tworzone są listwy aluminiowe do LeD w wersji anodonowej, ale też i kolorystycznej – profil surowy, profil srebrny, czarny, biały andonowany, inox, a także w innych barwach z palety RAL.

Rodzaje listew aluminiowych LED - podstawowe kategorie podziału

W komplecie do aluminiowych listew LED należy również dobrać odpowiedni, kompatybilny klosz, który doskonale chroni żródło światła, ale także poprawia estetykę wiązki emitowanego światła. Dostępne klosze mogą być różnego typu, np.: szron, mleczne czy całkowicie transparentne – od nich zależy przepuszczalność i rozproszenie światła.

Polecamy klosze mleczne –na system wcisku (klik), które tworzą subtelny i estetyczny efekt jednolitej poświaty na doświetlanym elemencie.

Wyróżniamy wiele kategorii listew aluminiowych – zależnych od kształtu i wykorzystanie, m.in.:

- listwy aluminiowe do ledów montowanych sufitowo;

- profile architektoniczne które coraz częściej zastępują nam klasyczne lampy;

- profile krawędziowe do szklanych półek;

- uniwersalne profile aluminiowe – szeroki zakres zastosowania – podszafkowy w kuchni, w okolicy cokołu mebli kuchennych, w przestrzeni schodowej itp;

- listwy led aluminiowe do montowania w szafkach, szufladach;

- okrągłe profile aluminiowe do szaf i garderoby, zastępujące tradycyjny drążek i wiele innych.

U nas znajdziesz: listwy ledlistwy led na wymiar, listwy ledowe do łazienki, listwy led do kuchni