Ledowe kinkiety łazienkowe – najlepsze uzupełnienie oświetlenia głównego w łazience

Oświetlenie w łazience jest kluczowe i pełni rolę użytkowo-dekoracyjną. Ledowe kinkiety łazienkowe – obok głównego oświetlenia sufitowego łazienki – są ważnym elementem tej przestrzeni. Wszystko za sprawą tego, że pełnią rolę wspomagającą dla oświetlenia głównego, aby umożliwić domownikowi wykonywanie kosmetycznych czynności w łazience komfortowo (zwłaszcza przy lustrze) oraz doskonale podkreślają elementy łazienkowe i jej dekoracje. Ledowe kinkiety łazienkowe to także forma dekoracji przestrzeni oraz możliwość tworzenia przyjemnego klimatu w łazience podczas np.: kąpieli w wannie. Dają wówczas nastrojowe światło, zwłaszcza jeśli postawimy na opcję z możliwością rozjaśniania/ściemniania natężenia świecenia.

Ledowe kinkiety łazienkowe jako podstawowe oświetlenie lustra

Bardzo interesującą formą są ledowe kinkiety łazienkowe o wydłużonym, płaskim kształcie, które zapewnią równomierne oświetlenie. To rozwiązanie jest idealne nad lustro. Moc takiego światła jest wyjątkowo duża, przy jednoczesnym małym zużyciu energii elektrycznej. Takie kinkiety led łazienkowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Wisząc nad lustrem, doskonale go doświetlają, pozwalając na komfortową i precyzyjną pielęgnacje twarzy. W swej stylistyce są bardzo minimalistyczne, nowoczesne i subtelne. Funkcjonalnym rozwiązaniem są także kinkiety łazienkowe led z włącznikiem zlokalizowanym tuż przy lampie.

Kinkiety mogą też być montowane w parzystej liczbie po obu stronach lustra. Wówczas uzyskujemy klasyczny efekt aranżacji łazienki. Dużym zainteresowaniem wśród użytkowników cieszą się ledowe kinkiety łazienkowe metalowe, szklane, ceramiczne, drewniane i z tworzyw sztucznych. Kinkiety łazienkowe led chromowane są bardzo popularne, z uwagi na swoją uniwersalność. Zawsze pasują doskonale do innych chromowanych elementów łazienki, bowiem większość armatury łazienkowej jest również chromowana. Polecamy również nowoczesne kinkiety łazienkowe led w czarnej oprawie, do modernistycznych przestrzeni.

Dlaczego warto wybrać ledowe kinkiety łazienkowe?

Kinkiety ledowe łazienkowe odznaczają się wysokim stopniem ochrony, jeśli chodzi o zabezpieczenie przed wilgocią. Oprawa świetlna wraz z ledami może być stosowana w wilgotnych pomieszczeniach wszelkiego rodzaju. Stopień ochrony to zazwyczaj wystarczające zupełnie IP44.

Kinkiety led łazienkowe dają również możliwość wyboru koloru światła białego, czyli 3000K – ciepły, 4000K – neutralny i 6500K – zimny. Wszystko w zależności od naszych preferencji. Nowoczesne diody, nowej generacji, stosowane w kinkietach łazienkowych to efekt ciągłej linii światła (nie widać punktowo święcących diod). Daje to bardzo estetyczny efekt. Wysokiej jakości, markowe diody led to także brak efektu migotania, brak efektu słabnięcia siły oświetlenia wraz z upływem czasu użytkowania, a także wyjątkowa bezawaryjność i żywotność oświetlenia led. Dodatkowo zazwyczaj ramię kinkietu led łazienkowego jest odpowiednio regulowane, dla większej precyzji skierowania źródła światła tam gdzie zaistnieje potrzeba.

Zobacz także:

Jaki kinkiet LED w łazience?

Kinkiety LED do łazienki to powszechnie wykorzystywane przez wielu konsumentów rozwiązanie, które cenione jest przede wszystkim za mocne i oszczędne źródło światła, które przydaje się podczas przebywania w łazience, zwłaszcza podczas wykonywania makijażu, czy golenia zarostu. W łazience doskonale sprawdzą się kinkiety przy lustrze, pozwalające na wykonywanie wspomnianych czynności.

Częstym sposobem montażu jest wykorzystanie kinkietów nad lustro łazienkowych, które pozwalają stworzyć we wnętrzu oryginalny klimat. Mają one zazwyczaj postać podłużnych kinkietów do łazienki, co wpisuje się w wytworną aranżację całego pomieszczenia w połączeniu z oświetleniem ogólnym zastosowanym na suficie. Wykorzystywanie ledowych kinkietów łazienkowych poprawia efektywność energetyczną oświetlenia wnętrz, jest to rozwiązanie na lata, bowiem tego rodzaju źródła światła cechuje długa żywotność, ponadto dobrze komponuje się w każdym wnętrzu.

Jak wybrać kinkiet ledowy do łazienki?

Dobry kinkiet LED do łazienki to przede wszystkim funkcjonalny, ale także designerski element wnętrza. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

• Klasa szczelności kinkietów łazienkowych LED ma tutaj pierwszorzędne znaczenie dla trwałości opraw oraz bezpieczeństwa użytkowników – zdaniem ekspertów najlepsze okażą się modele z oznaczeniem IP44. Jest to klasa szczelności informująca o odporności kinkietów łazienkowych na rozbryzgującą się wodę, co ma niezwykle istotne znaczenie w przypadku, gdy kinkiety umieszczone są w okolicy umywalki, a także wanny lub kabiny prysznicowej.

• Ledowe łazienkowe kinkiety powinny być dostosowane do aranżacji całej łazienki i najlepiej dopasowane pod względem estetycznym do lampy sufitowej. Przykładowo do białej łazienki najlepiej będą pasować czarne kinkiety do łazienki, wnoszące do wnętrza elegancki, wyraźnie odcinający się od reszty akcent kolorystyczny. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na czarny kinkiet Arne i stylistyce retro, który doda łazience elegancji. W przypadku ciemnych wnętrz na bazie czerni, granatu, szarości oraz modnej ostatnio butelkowej zieleni najlepiej komponować będą się białe kinkiety do łazienki, jak dostępne w naszej ofercie minimalistyczne kinkiety łazienkowe białe LARA 1Q, rozjaśniające delikatnie pomieszczenie. Jednak najbardziej uniwersalne rozwiązanie to wykorzystanie kinkietów chrom do łazienki, które dobrze łączą się z każdym kolorem zastosowanym we wnętrzu, czego przykładem jest dostępny w naszej ofercie kinkiet łazienkowy ORGANIC 8 X 1W LED CHROM w postaci cienkich rurek, które z pewnością okażą się efektowną ozdobą każdego wnętrza.

• Pod uwagę warto wziąć również kształt opraw. Jeżeli chcemy zastosować kinkiet podłuży nad lustro do łazienki, to dobrym pomysłem jest wybór modeli o szerokości zbliżonej do szerokości lustra, jak na przykład nasz kinkiet Blanco 12 X 1W LED o wymiarach 25x13x12, który dobrze łączy się zarówno z okrągłym, jak i kwadratowym lustrem.

Ile lumenów do małej łazienki?

Lampa ścienna LED do łazienki to doskonała propozycja dla pomieszczeń o niewielkim metrażu. W doborze oświetlenia ledowego konieczne jest tutaj podkreślenie klimatu wnętrza, jednocześnie bez jego przytłumiania. Specjaliści wskazują, że najlepiej jest dobierać ciepłe barwy światła o natężeniu na tyle dużym, aby cała przestrzeń była skutecznie doświetlona.

Warto zastosować się do zasady, że na jeden metr kwadratowy łazienki powinno wystarczyć 400-500 lumenów. Jest to jednak orientacyjna wartość, ponieważ w małej łazience z oknem liczba lumenów może być mniejsza.

Można także zdecydować się na kinkiety ledowe świecące źródłem światła o mniejszym natężeniu, jeżeli łazienka nie ma okna, ale chcemy uzyskać bardziej klimatyczny efekt we wnętrzu.

Jakiej mocy LED do łazienki?

Z powyższym parametrem związana jest także moc kinkietów ledowych do łazienki. Im większa jest łazienka, tym większa powinna być moc ledów łazienkowych. Przykładowo w łazience o metrażu 10 metrów kwadratowych dobrze sprawdzą się na przykład kinkiety do nad lustro z żarówkami o mocy 250 W. Dla uzyskania bardziej klimatycznego efektu, z niego przytłumionym światłem dobrze sprawdzą się żarówki LED o mocy około 100 W.