Lampa zewnętrzna wisząca – znakomite wykończenie dla tarasu czy altanki

Lampa wisząca zewnętrzna to zarówno jej użytkowa rola jak i estetyczna oraz dekoracyjna. Nikt z nas nie wyobraża sobie tarasu czy altanki ogrodowej bez odpowiedniego oświetlenia, które tworzy przyjemną atmosferę, nastraja do odpoczynku na zewnątrz domu, a także umożliwia korzystanie z uroków tarasu/altanki po zapadnięciu zmroku. Decydując się na oświetlenie zewnętrzne wiszące warto wybrać to ledowe, przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość, bezawaryjność i energooszczędność. Wiszące lampy zewnętrzne z oświetleniem led (np.: wkręcane żarówki LED z popularnym i powszechnie dostępnym gwintem E27) dają wiele możliwości.

O czym możemy decydować wybierając lampę zewnętrzna wiszącą led?

Parametry, którymi charakteryzują się zewnętrzne lampy wiszące led to m.in.:

- jasność świecenia w lumenach;

- kąt padania światła;

- barwa temperaturowa światła białego – ciepła, zimna czy może neutralna;

- wskaźnik odzwierciedlenia rzeczywistości barw Ra;

- klasa szczelności IP – odporności na wodę, wilgoć i wszelkie zanieczyszczenia, np.: IP54, IP65.

Lampy zewnętrzne wiszące to także klasa energooszczędności na wysokim poziome A, A+, A++, duża wydajność, szybki czas pełnego rozbłysku (poniżej jednej sekundy), nieprzegrzewanie się i brak efektu migotania.

Jakie są obecnie trendy wśród zewnętrznych lamp wiszących?

Obecnie dostępne lampy wiszące zewnętrzne niczym nie odbiegają wizualnie od tych salonowych. Rekomendujemy lampy zewnętrzne wiszące typu latarnia - zwłaszcza dla wnętrz klasycznych, z duszą, w retro stylu. W przypadku nowoczesnych aranżacji tarasu proponujemy wybrać lampy wiszące zewnętrzne czarne (stal proszkowana na czarno) o minimalistycznym, prostym kształcie. Bardzo interesującym rozwiązaniem są także lampy zewnętrzne wiszące kuliste w kolorze czarnym z przydymionym kloszem. Lampy wiszące zewnętrzne są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych jak np.: czarny, złoto, srebro, antyk, miedź czy zieleń.