Żarówki gwint G9

Żarówki G9 charakteryzują się sztyftowym trzonkiem i niewielkimi rozmiarami. Dzięki temu znalazły swoje zastosowanie w oprawach zabudowanych, to właśnie w nich są najczęściej wykorzystywane. Przystosowane są do pracy jedynie pod napięciem sieciowym 230 V. Ponadto żarówki z gwintem G9 wyróżniają się rozstawem drucików w kształcie tzw. „uszek”. W oferowanych przez nas żarówkach zastosowano technologię LED. To oznacza, że maksymalnie ograniczono ilość pobieranego prądu. Żarówki G9 LED zapewniają długą żywotność, nawet do 50 000 godzin oraz wysoki poziom sprawności. Są też bezpieczne w użytkowaniu przy bliskim położeniu powierzchni wrażliwych na wysokie temperatury, ponieważ nie emitują ciepła. Ledowe żarówki z gwintem G9 świecić mogą światłem o barwie zimnej, ciepłej i dziennej. Ich wybór zależy m.in. od przeznaczenia pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane oraz od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Żarówki z gwintem G9 – zalety

Przede wszystkim znalazły zastosowanie tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie tradycyjnych żarówek. Umożliwiły bezproblemowe wykonanie opraw zabudowanych i jednocześnie zwiększyły możliwości aranżacji wnętrz efektownym światłem. Żarówki z gwintem G9 z technologią LED wyróżniają się energooszczędnością, która może osiągnąć poziom nawet 90%. Wspomniana niska temperatura działania ma wpływ na jeszcze szerszy zakres zastosowania. W żarówkach ledowych nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji, również rtęci. Dzięki temu są one bezpieczne zarówno dla środowiska, jak też dla człowieka. Ich żywotność przekłada się na oszczędność budżetu domowego. Świecą kilkakrotnie dłużej niż tradycyjne żarówki, przez co wymieniamy je zdecydowanie rzadziej.

Żarówki G9 są też bardzo łatwe w montażu. Mają charakterystyczny wygląd, dlatego na pewno nie pomylisz ich z żadnymi innymi, o niepasującym systemie mocowania. Aby zamontować żarówkę, wystarczy wcisnąć ją w oprawę. Wszystko to dzięki jej sztyftowemu trzonkowi.

Jeżeli chodzi o wybór barwy światła, to zimną polecamy ją do pomieszczeń biurowych, ponieważ wzmaga ona koncentrację. Jest też niekiedy wybierana do łazienek i pomieszczeń sanitarnych. Dzienna jest najbardziej uniwersalna, dlatego doskonale sprawdza się w pomieszczeniach mieszkalnych, przede wszystkim w salonie, jadalni i kuchni. Ciepła barwa światła dedykowana jest do pomieszczeń przeznaczonych do odpoczynku, wykorzystaj ją więc w sypialni.

Polecamy sprawdzić również inne żarówki LED dostępne w naszej ofercie, np. żarówki G4!