Lampy masztowe LED – doskonałe oświetlenie alei, uliczek i wszelkich dróg

Lampy masztowe to wysokie lampy, które najlepiej sprawdzają się jako oświetlenie zewnętrzne montowane wzdłuż danej ulicy czy drogi. Dzięki światłu z lamp masztowych droga staje się jasna, przyjemna do spacerowania, z odpowiednią widocznością do jazdy i bezpieczna. Wysokość lampy masztowej to około 300 cm. Lampy masztowe z uwagi na swoje zewnętrzne przeznaczenie powinny być wykonane z najtrwalszych materiałów i tworzyw. Dobrej jakości lampy masztowe to kombinacja aluminium wysokiej jakości, stali ocynkowanej i dodatkowo lakierowanej proszkowo, a także wzmocnionego termoplastiku, odpornego plexi, np.: poliwęglanu satynowego. Lampy masztowe można znaleźć w wersji z montowaną oddzielnie żarówką, na powszechny i łatwo dostępny gwint E27. Możemy również wybrać lampę masztową ze zintegrowanym źródłem światła LED. Lampy masztowe, poza funkcjonalnymi zadaniami, pełnią też rolę estetyczną i dekoracyjną. Wszystko za sprawą tego, iż wyglądają smukle i zgrabnie oraz sprawiają, że uliczka wydaje się bardziej romantyczna, przyjemna i interesująca. Nie bez powodu lampy masztowe uliczne często są przedmiotem,kluczowym eksponatem ujętym w tle na fotografiach czy obrazach. Lampy masztowe znane są od wielu lat, z upływem czasu zmieniła się przede wszystkim ich technologia. Obecnie stawiamy bowiem na lampy masztowe w technologii ledowej, jako najlepsza odpowiedź na wzrastające potrzeby energooszczędności we współczesnym świecie.

Zastosowanie ledowych lamp masztowych

Lampy masztowe znajdują zastosowanie zarówno w przestrzeniach prywatnych jak i publicznych. W warunkach prywatnych sprawdzają się przede wszystkim w ogrodach, gdzie poprzez oświetlenie z lamp masztowych możemy podkreślić piękno naszego ogrodu, rozświetlić roślinność, zwłaszcza gdy mamy wiele drzew wokoło. Dla potrzeb użyteczności publicznej lampy masztowe ledowe to trafiony wybór oświetlenia dedykowanego do parków, do rozmieszczenia wzdłuż wszelkich chodników, alej, ulic, a także jako oświetlenie obszarów parkingowych np.: w centrach handlowych. Zastosowań jest naprawdę bardzo wiele.

Lampy masztowe LED – w nowoczesnej odsłonie. Co oferują?

Lampy masztowe we współczesnej wersji to poza wspomnianą wytrzymałością i solidnością materiałów wykorzystanych do ich stworzenia, także znacząca oszczędność zużycia energii (wysoka klasa energooszczędności), dzięki ledowej technologii. Lampy masztowe ledowe cechuje również bardzo dobra klasa szczelności, czyli odporności na warunki klimatyczne, jak woda, wilgo , zmiany temperaturowe, a także na zanieczyszczenia, pyły, kurz itp. Wszystkie dobrej jakości lampy masztowe powinny przejść serię rygorystycznych testów na potwierdzenie ich wytrzymałości. Dla lamp masztowych rekomendujemy wysokie klasy hermetyczności, oznaczone symbolem IP, jak np.: IP65. Obecnie w ofercie dostępne są lampy masztowe ledowe o bardzo nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Są zgrabne i smukle, nie zajmują wiele powierzchni, a przy tym estetycznie ją uzupełniają. Bardzo trafnym wyborem są lampy masztowe ledowe w kolorze czerni czy też modnej popielatej szarości.