Profil LED kątowy – co warto wiedzieć?

Profile led kątowe to rodzaj aluminiowej listwy z wklikiwaną szybką (transparentną bądź mleczną), których celem jest zabezpieczenie taśm led. Stanowią one swego rodzaju korytko dla taśmy z diodami, które dodatkowo jest doskonałym radiatorem do odprowadzania generowanego przez diody led ciepła. Następuje to z uwagi na materiał wykonania profili LED kątowych, czyli aluminium. Aluminium jest często wykorzystywane w oświetleniu z uwagi na swoje właściwości, zwłaszcza aluminium anodowane z którego wykonane są ledowe profile kątowe.

Materiał ten jest odporny na wodę, wilgoć, promienie UV, nie rdzewieje, jest łatwy w obróbce, ma estetyczną i połyskującą powłokę, nie zatrzymuje brudu i doskonale zabezpiecza diody led. Profile LED kątowe przedłużają znacznie żywotność i bezawaryjność działania oświetlenia led. Profil kątowy led jest stosunkowo wąskim profilem, znajduje zastosowanie także wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt eleganckiego wykończenia.

Profile LED kątowe to doskonały sposób na oświetlenie np. wnęk, witryn czy kuchennego blatu

Najczęściej profile LED kątowe wykorzystywane są do oświetlenia mebli tj.: witryn, szafek, półek, komód, oświetlenia sufitów, ścian, wnęk, a także do oświetlenia strategicznych miejsc roboczych w kuchni, oświetlenia strefy schodowej, podłogi przedpokoju czy dekoracyjnego oświetlenia np.: wystaw, czy półek sklepowych itp. Możliwości zastosowań jest naprawdę wiele.

Profile LED kątowe to więc światło led ukierunkowane, do zastosowania w trudno dostępnych miejscach. Jest to profil napowierzchniowy, przeznaczony do montażu za pomocą taśmy dwustronnej, odpowiednich mocowań czy kleju montażowego. Profile led kątowe mogą występować w różnych rozmiarach i o następującej kolorystyce: srebrny anodowany, czarny lakierowany, biały lakierowany.