Lampy stojące jako element funkcjonalny i dekoracyjny domowej przestrzeni

Jeśli chcemy dokonać delikatnego odświerzenia charakteru naszego salonu czy sypialni to lampy stojące mogą okazać się doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu. Już same lampy w wersji stojącej mogą stanowić bardzo ciekawą i charakterystyczną ozdobę pomieszczenia. Są najczęściej na tyle wysokie, iż rzucają się łatwo w oczy. Ponadto odpowiednio skierowane światło może nadać wnętrzu zupełnie nowego charakteru, podkreślając wybrane elementy aranżacji, czy tworząc wyjątkowy klimat.

Lampy stojące można doskonale dopasować do stylu danego wnętrza, od tych klasycznych po modernistyczne. Dodatkowo spełniają też użytkową rolę, bowiem doświetlają miejsca, do których centralne oświetlenie salonu nie jest w stanie dotrze . Lampy stojące tworzą również odpowiedni klimat przytulności i intymności. Można ustawić je w strefie wypoczynkowej, w jadalni, czy obok łóżka albo toaletki w sypialni.

Obecnie królują lampy stojące ledowe

Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na energooszczędność i inne, istotne walory użytkowania. Dodatkowo - w przypadku lamp led - możemy wybrać barwę światła ledowego w ramach bogatej kolorystyki, a także wybrać temperaturę światła białego, np.: zimną, ciepłą, czy też neutralną. Rzutuje to na efekt charakteru wnętrza jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu. Pozwala to ponadto wykreować odpowiednie warunki do odpoczynku lub wspomagające koncentrację, w zależności od indywidualnych oczekiwań.

Jakie lampy stojące LED wkomponują się idealnie w nowoczesne wnętrze?

Mogą być to lampy stojące czarne w swej całej okazałości, lampy stojące białe i tym samym neutralne kolorystycznie, lampy stojące drewniane, metalowe, z tworzyw sztucznych czy z imitującym beton lub wykonanym z transparentnego szkła abażurem i wiele innych. Warto jest wybrać modele o prostej formie, abażury nie zbyt dekoracyjne, bez przesadnych zdobień. Rewelacyjnie sprawdzi się tutaj lampa stojąca podłogowa trójnóg, która na prostych cienkich nogach dźwiga swój abażur bądź tylko ozdobne żarówki na podstawce. Odkryte źródło światła, czyli nic innego jak lampa bez klosza, również idealnie komponuje się z omawianym stylem. Tym bardziej, że obecnie na rynku dostępne są żarówki stylem przypominające te garażowe, piwniczne czy z klatek schodowych bloków - wprowadzające powiew industrializmu, loftowego klimatu, rodem z poprzemysłowych magazynów czy hal produkcyjnych. 

Jakie lampy stojące LED do salonu są obecnie najmodniejsze?

Obecnie trend modowy w zakresie lamp stojących do salonu to przede wszystkim lampy artystyczne, zaskakujące wizualnością. Często są futurystyczne, geometryczne, a także zaskakujące prostą linią, minimalistycznym podejściem. Bardzo modne stają się lampy stojące do salonu o kubistycznych kształtach, wywodzące się wprost z lat 30 i słynnego stylu art deco. Pasują do modnej bieli ścian salonowych, surowej szarości betonu, ale także do tapet czy dekorów w graficzne wzory.

Rekomendujemy także lampy stojące w formie reflektorów, lampy stojące transparentne, czy wykonane z nierdzewnej stali. Pamiętajmy o tym, że lampy stojące w przestrzeni salonowej – zwłaszcza w tej nowoczesnej - to balans pomiędzy chłodem nowoczesnej przestrzeni a ciepłem domowego i rodzinnego charakteru.

Sprawdź również: