Naświetlacze LED 100 W – wybierz naświetlacze oparte o wysokiej jakości komponenty i diody

Naświetlacze LED 100W to zintegrowane, zewnętrzne oświetlenie oparte na technologii diod ledowych. Budowa naświetlaczy to prostokątna lub kwadratowa obudowa wykonana ze stali, tworzywa czy odlana z lekkiego aluminium. Klosz szklany – najlepiej pryzmatyczny – doskonale rozprasza światło, dzięki czemu oświetlenie jest przyjemne i nie męczy oczu.

Naświetlacze LED 100 W to forma jasnego i punktowego doświetlenia określonej przestrzeni czy obiektu. Montowane są natynkowo na obiektach przy użyciu uchwytów i zestawu montażowego w komplecie, mogą być również wolnostojące ustawione z wykorzystaniem charakterystycznej rączki w naświetlaczu albo też używając specjalnie dedykowanego stojaka.

Naświetlacze charakteryzują się prostą i uniwersalną estetyką, pasującą do otoczenia i w komponujące się w nie.

Wybierając naświetlacz LED 100 W należy zwrócić uwagę na jakość i rodzaj diod, bo to od nich zależy żywotność i bezawaryjność naświetlacza.

Polecamy naświetlacze LED 100W oparte o najnowocześniejszą technologię, czyli diody SMD. Diody te składają się ze stosunkowo płaskich elementów co umożliwia ich gęste rozmieszczenie na cm2 i tym samym otrzymujemy dużą jasność i wydajność świetlną. Naświetlacze led 100W oparte o diody SMD to nawet 8-krotne oszczędności w zakresie zużycia energii, niż w przypadku tradycyjnych opraw halogenowych. Mamy też gwarancję długofalowej bezawaryjności i płynnego, oraz jednolitego świecenia. Diody SMD w naświetlaczach led 100 W są odporne na wahania napięcia i prąd udarowy.

Naświetlacze LED 100 W z czujnikiem ruchu - energooszczędność oraz funkcjonalność

Warto wybrać naświetlacze led 100 W z wmontowanym czujnikiem zmierzchu i ruchu. Taki czujnik gwarantuje jeszcze większą oszczędność. Oświetlenie włącza się tylko w razie potrzeby – wykrycia po zmroku ruchomego obiektu. Włącza się wówczas na określony i możliwy do regulacji okres aktywności, po czym automatycznie wyłącza się, chyba, że ów ruch nie ustaje.

W ten sposób całkowicie eliminujemy marnotrawstwo energii elektrycznej. Jest to bardzo ekologiczne i ekonomiczne podejście.

Naświetlacze z czujnikiem ruchu można regulować zgodnie z potrzebami w zakresie chociażby wspomnianego czasu aktywacji, ale także w kwestii zasięgu działania, czułości naświetlacza, czy trybu pracy dzień/noc.

Przy wyborze naświetlacza ważna jest również klasa szczelności, czyli odporność na wodę, wilgoć, zapylenia, kurz i inne zanieczyszczenia. Klasę szczelności określa się symbolem IP np.: IP65 – co oznacza jej bardzo wysoli poziom.

Inne istotne parametry techniczne naświetlaczy led 100 W to m.in.: moc świetlna, czyli ilość lumenów, kąt świecenia np.: 120 stopni, barwa światła oraz trwałość. Dobrej jakości naświetlacze LED o mocy 100 Watt to trwałość znamionowa na poziomie ok. 50.000 godzin.