Listwy ledowe do łazienki – jak właściwie oświetlić łazienkową przestrzeń?

Listwy led do łazienki to pomysł na doświetlenie przestrzeni i dekorację jednocześnie. Przestrzeń łazienki nie jest prosta w aranżacji – jak wiemy. Jest to nierzadko powierzchnia bez światła dziennego, bez okien i nierzadko niewielkich rozmiarów. A przy tym bardzo wymagająca pod kątem potrzeby dobrego świata do codziennych czynności, jak i warunków, w których oświetlenie łazienkowe jest użytkowane. Listwy ledowe do łazienki mają tą przewagę nad innym typem oświetlenia, że cieszą oko poświatą świetlną, podczas gdy ich oprawa jest niewidoczna, dobrze zamaskowana i nie zabierająca przestrzeni. Do łazienki należy jednak wybrać odpowiedni typ listew led – z uwagi chociażby na problematyczną wilgoć i wodę. Proponujemy listwy i taśmy ledowe w klasie wodoszczelności IP – mogą to być IP 65 lub IP67 w gumowej, silikonowej obwolucie lub IP20 – tu mamy do czynienia z wodoodpornymi profilami aluminiowymi. Zwyczajowo led do łazienki opierają się coraz częściej na diodach 2835, które są stosunkowo jasne i dobrze oświetlają przestrzeń. Dla efektów wyłącznie dekoracyjnych wystarczą też listwy led łazienkowe oparte na słabszej mocy diodach o oznaczeniu 3528 – zdecydowanie mniejsza jasność, bardziej subtelne.

Każdorazowo możemy też zainstalować specjalny ściemniacz, który pozwoli na regulację intensywności światła. Interesującym rozwiązaniem są także listwy ledowe do łazienki typu RGB. Są to dekoracyjne, kolorowe ledy, które zmieszane tworzą prawdziwą mieszankę kolorów i barw.

Dlaczego warto postawić na taśmy i listwy ledowe w łazience?

Z uwagi na to, iż listwy ledowe do łazienki są bardzo wydajne, cechują się znaczną żywotnością i są energooszczędne warto brać je pod uwagę przy aranżowaniu łazienki. Dodatkowo są bezpieczne, nie nagrzewają się - brak niebezpieczeństwa poparzenia się, zasilane niskim napięciem – brak obaw o ewentualne zwarcie elektryczne.

Inne ważne atuty listew led do łazienki to m.in.:

- trwałość i solidność;

- odporność na wahania napięcia;

- prosta konstrukcja i nowoczesny design;

- szeroki zakres zastosowania;

- małe rozmiary, nieduża obudowa

- wiązka światła wysoce relatywnie skoncentrowana i równomierna, jednolita;

- płynność świecenia – brak efektu pulsacyjnego – zwłaszcza w dobrych jakościowo listwach ledowych, np.: opartych na diodach marki Epistar;

- brak promieniowania UV i IR;

Aranżacja łazienki wraz z użyciem listew ledowych to wiele możliwości. Polecamy zastosować listwy ledowe do oświetlenia lustra łazienkowego – bardzo popularne rozwiązanie. Bardzo interesującą propozycją jest również podświetlenie ledami przestrzeni pod wanną, subtelne rozświetlenie podłogowych płytek czy też dekoracyjne podświetlenie szafek, szklanych półek z kosmetykami i akcesoriami łazienkowymi. Całość - może wyczarować naprawdę wyjątkowy i przyjemny klimat, taki aby łazienka stała się nie tylko funkcjonalna i użytkowa, ale także relaksacyjna.

Dostępne w naszym sklepie są również: listwy ledlistwy led na wymiar, żarówki led, taśmy led usb