Szeroki wybór lamp ogrodowych

Ogród i działka to miejsca, w których chętnie spędzamy wolny czas. To właśnie tam szukamy chwili odpoczynku po ciężkim dniu lub tygodniu w pracy. Zapraszamy przyjaciół na wspólne grillowanie, bawimy się z dziećmi lub też chcąc odcinać się od codziennego zgiełku zaszywamy się w zacisznym kącie z ulubioną książką.W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości oświetlenie ogrodowe, które spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Właściwie dobrane lampy ogrodowe ułatwią poruszanie się wieczorami po posesji, a także rozświetlą ją, nadając magicznego klimatu i jeszcze bardziej umilając spędzony w nich czas.

Oświetlenie ogrodowe w ofercie sklepu Ledovo

Oferujemy:

  • lampy ogrodowe stojące,
  • lampy ogrodowe wiszące,
  • kinkiety ogrodowe i plafony w różnych stylach,
  • oraz lampy najazdowe.

Znajdziesz u nas również lampy solarne o klasycznym oraz fantazyjnym wyglądzie.

Lampy ogrodowe ze stali nierdzewnej i inne

Oświetlenie ogrodowe zewnętrzne potrafi naprawdę stworzyć niesamowitą atmosferę i wnieść dużą wartość estetyczną. Lampy ogrodowe ze stali nierdzewnej czy też lampy stojące ogrodowe wysokie upiększą tarasy lub otoczenie domu. Oświetlenie ogrodowe, lampy solarne - sklep Ledovo zaprasza!

Polecamy sprawdzić również wbijane lampy ogrodowe oraz kinkiety do ogrodu!

Lampy ledowe ogrodowe – zainspiruj się i przeprowadź metamorfozę oświetlenia swojego ogrodu

Lampy ogrodowe ledowe okazują się być doskonałym pomysłem na zmiany i odświeżenie wizerunku naszego ogrodu, tarasu, balkonu, altanki na nadchodzącą wiosnę. Poprzez przemyślaną aranżację oświetlenia led w ogrodzie możemy osiągnąć zarówno znakomity efekt dekoracyjny i estetyczny, ale także funkcjonalny, praktyczny. Oświetlenie LED zewnętrzne do ogrodu pozwala niedużą ingerencją w otoczenie stworzyć klimatyczne miejsce, podkreślić roślinność, wyznaczyć alejki w ogrodzie, doświetlić miejsca odpoczynku całej rodziny czy plac zabaw dzieci. Oświetlenie ledowe ogrodowe to zatem większy komfort użytkowania ogrodu, to także zwiększone bezpieczeństwo użytkowników ogrodu po zmroku. Dzięki lampom led do ogrodu możemy przesiadywać w ogrodzie w letnie i ciepłe dni do późnych godzin wieczornych i cieszyć oko iluminacjami świetlnymi. Oświetlenie led to także energooszczędność, co pozwala cieszyć się światłem, bez obaw o rachunki.

Lampy ledowe ogrodowe – rodzaje i ich zastosowanie

Ledowe lampy ogrodowe to wiele możliwości i wariacji. Na rynku możemy odnaleźć lampy led zewnętrzne do ogrodu utrzymane w prostej i eleganckiej stylistyce, lampy nowoczesne, lampy w stylu glamour, czy też lampy ogrodowe zewnętrzne retro pasujące do vintage projektów ogrodu. Wszystko zależy od klimatu jaki chcemy uzyskać w ogrodzie. Jeśli chodzi o rodzaje oświetlenia LED do ogrodu, wyróżniamy przede wszystkim:

- kinkiety ogrodowe, czyli ledowe lampy ogrodowe, które mocujemy na ścianach budynku. Tego typu oświetlenie ledowe ogrodowe doskonale oświetla strefę wejścia do domu, sprawdza się na tarasie i balkonie, a także podkreśli elewację budynku. Doskonale uwypukla np.: piękno cegły, klinkieru czy tynku strukturalnego;

- lampy wiszące ogrodowe – lampy mocowane na łańcuszku, zarówno w tradycyjnym stylu jak i w modernistycznej wersji. Sprawdzą się w altance, na tarasie, czy balkonie. Udekorują również werandę i ganek domu;

- lampy stojące do ogrodu – jest to oświetlenie ledowe zewnętrzne bardzo praktyczne. Lampy słupki, które uzupełnią oświetlenie zewnętrzne zwłaszcza umiejscowione w głębi ogrodu. Niezastąpione oświetlenie chodników, alejek, drogi dojazdowej itp.;

- lampy ogrodowe masztowe – są to wysokie oprawy świetlne ze zintegrowanym źródłem światła, często z możliwością regulacji wysokości.

Wprowadzą wyjątkowo romantyczny i klimatyczny nastrój do ogrodu, na wzór parkowych ścieżek; Wyróżniamy także: naświetlacze led do ogrodu, lampy led wbijane w ziemię (reflektory), lampy led najazdowe, lampy sufitowe zewnętrzne, girlandy ogrodowe i inne.

Co warto wiedzieć wybierając oświetlenie LED zewnętrzne do ogrodu

Decydując się na wybór oświetlenia led do ogrodu należy wpierw stworzyć projekt, szkic ogrodu i rozmieszczenia lamp. Lampy ledowe zewnętrzne muszą zostać dobrane chociażby do wysokości czy gęstości roślin. Instalacja oświetlenia ogrodowego wymaga także rozprowadzenia odpowiedniego okablowania po ogrodzie, które powinno być wkopane na głębokość około 20 cm, odpowiednio zabezpieczone w specjalnych osłonach tzw. peszlu do kabli.Lampy korzystające z niskiego napięcia to z kolei konieczność instalacji transformatora. Instalacja oświetlenia ogrodowego przede wszystkim musi być odpowiednio hermetyczna i odporna na czynniki klimatyczne. Stosowane lamy led ogrodowe powinny posiadać klasę szczelności minimum na poziomie IP44, najlepiej kolejne klasy: IP54, IP55; IP56; IP65 czy IP68 dla oczek wodnych. Oświetlenie ogrodowe powinno zostać podłączone do oddzielnego obwodu lub nawet kilku odrębnych obwodów i zabezpieczone wyłącznikami – nadmiaroprądowy i przeciwporażeniowy. Przy zakupie zwró my uwagę na materiał wykonania lamp ogrodowych (np.: żeliwo, aluminium, stal proszkowana, tworzywo sztuczne) oraz jakość zastosowanych diod ledowych.