Cechy charakterystyczne sufitowych lamp zewnętrznych

Lampy sufitowe zewnętrzne to obecnie lampy, które swoją wizualnością, estetyką wykonania nie różnią się od lamp salonowych do wnętrz domów i mieszkań. Dbałość o detale, precyzja wykonania oraz sam ich design sprawia, że lampy zewnętrzne potrafią w przepiękny sposób udekorować przestrzeń ogrodową.

Jeśli mamy tylko dostęp do źródła energii eklektycznej z obwodu sieciowego 230V oraz nasz taras lub altanka ma zadaszenie to możemy zdecydować się na taki typ centralnego oświetlenia. Poza walorami dekoracyjnymi, spełnią również doskonale użytkowe role. Nic bowiem nie rozświetli przestrzeni tarasowej , ogrodowej, czy wnętrza altany ogrodowej tak dobrze aniżeli oświetlenie rozproszone od góry centralnie. Lampy wiszące sufitowe na ogród to najlepsze rozwiązanie, aby cieszyć się np.: spożywaniem posiłków wraz z rodziną tuż po zmroku w letnie ciepłe wieczory czy świętować na zewnątrz domu do późnych godzin rodzinne uroczystości.

Jakie lampy sufitowe ogrodowe są modne i designerskie?

Wybór lamp sufitowych ogrodowych jest naprawdę szeroki. Ich stylistyka jest bardzo różnorodna. Możemy znaleźć lampy sufitowe zewnętrzne klasyczne, nowoczesne czy w vintage, retro stylu. Wszystko zależy od całej stylizacji i wystroju otoczenia.

Obecnie bardzo modne są nowoczesne wykończenia tarasu czy altany, do którego pasują proste w swej stylistyce lampy zewnętrzne sufitowe. Najczęściej są to lampy wykonane ze stali malowanej proszkowo na czerń lub biel, z lakierowanego aluminium, z kloszami wykonanymi z trwałego tworzywa sztucznego, np.: z odpornego na rozbicie plexi mlecznego, transparentnego czy dymionego czy też poliwęglanu. Sam charakter lamp sufitowych zewnętrznych jest dość minimalistyczny, acz elegancki. Klosz może mieć postać transparentnej kuli zawieszonej na stalowej linie czy łańcuszku.

Bardzomodne są modernistyczne i o geometrycznym kształcie lampy sufitowe zewnętrzne/ogrodowe typu cube. Są to proste lampy – tuby o kształcie prostopadłościanu, wykonane najczęściej z aluminium i poliwęglanu satynowego.

Bardzo eleganckim i pasującym do klasycznego jak i retro stylu jest lampa sufitowa zewnętrzna w formie zawieszonej latarni z transparentnymi szybkami.

Co jest istotne przy wyborze zewnętrznych lamp sufitowych?

Wybierając lampę sufitową na zewnątrz należy mieć na uwadze zmieniające się warunki atmosferyczne i znaczny zakres temperaturowy, z którym przyjdzie zmierzyć się lampie. Dlatego też tak istotna jestklasa szczelności IP. Im wyższy posiada parametr, tym lampa jest bardziej odporna na wilgo , wodę, kurz i inne zanieczyszczenia. Dla przykładu klasa hermetyczności IP43 oznacza, że lampa ma znamiona zewnętrznej, bowiem odporna jest na zachlapania wodą i zanieczyszczenia przenoszone wraz z podmuchami powietrza.

Dobrze, gdy lampy zewnętrzne sufitowe są kompatybilne ze źródłem światła E27/GU10 – jest to najpopularniejszy gwint, który powszechnie dostępny jest na rynku w wielu wariantach.

Lampy zewnętrzne sufitowe dostępne są zwyczajowo w następujących wariantach kolorystycznych: czerń, biel, patyna: złoto, srebro, miedź i zieleń.

Zobacz także: