Plafony LED w nowoczesnym wydaniu

Obserwujemy rosnący trend w zastosowaniu plafonów ledowych, jako głównego oświetlenia. Jeszcze do niedawna plafony kojarzyły się z minioną epoką i głównie z zastosowaniem w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnej. Obecnie ten trend uległ diametralnej zmianie i plafony LED wykorzystywane są na szeroką skalę także w przestrzeniach domowych. Okazuje się, że plafony ledowe doskonale wpisują się w nowoczesny i minimalistyczny trend w urządzaniu wnętrz.

Współczesne plafony LED to prosta acz elegancka linia, doceniany minimalizm, estetyka wykonania i uniwersalność w zastosowaniu. Dla osób, które nie szukają bogatych zdobień i dekoracji rozwiązanie świetlne z plafonami led jest „strzałem w dziesiątkę”. To właśnie plafony led podkreślą konwencję modernistycznego stylu. Są dyskretne, subtelne, nienachalne i zapewniają przyjemne dla otoczenia, doskonale rozproszone światło.

Gdzie najlepiej zastosować plafony led? Zalety plafonów LED w rożnych pomieszczeniach

Nadal oczywiście plafony królują w przestrzeniach publicznych, w których prostota powinna każdorazowo odgrywać pierwszoplanową rolę. Dotyczy to przede wszystkim: wszelkich pomieszczeń biurowych, urzędów, szkół, gabinetów medycznych, przychodni, szpitali itp.

Można również zauważyć bardzo częste stosowanie plafonów lLED w pomieszczeniach typu:

- klatki schodowe;

- korytarze;

- przedsionki;

- wejścia do budynków;

- garderoby;

- spiżarnie, kotłownie, garaże i inne podobne funkcyjne pomieszczenia.

Pladfony LED wykorzystywane są także np. w łazience, kuchni i salonie

Dostępne są na rynku dedykowane plafony LED do salonu, które cechuje wyjątkowa estetyka wykonania. Polecamy np. czarny plafon LED, który doskonale podkreśli elegancję wnętrza salonowego. Bardzo interesującym rozwiązaniem do salonu jest ledowy plafon ze ściemniaczem, który pozwala dopasowywać moc świecenia lampy, aby stworzyć idealne warunki, oraz odpowiedni klimat w pomieszczeniu.

Plafony ledowe do łazienki czy kuchni cechuje z kolei wysoki stopień szczelności, oznaczonej symbolem IP. Są one odpowiednio, hermetycznie zabezpieczone przed wodą, wilgocią, parą wodną i zanieczyszczeniami.

Rodzaje plafonów led - które wybra : natynkowe, podtynkowe, z czujnikami, sufitowe itp.?

Plafony led występują w wielu odsłonach. Nadal najpopularniejszy jest klasyczny plafon sufitowy prostokątny, kwadratowy czy okrągły. Bardzo dobrym rozwiązaniem są plafony led ze zintegrowanym źródłem światła, które oferują bardzo mocny strumień świetlny, świecą całą swoją powierzchnią, przy wyjątkowo małym poborze mocy. Dodatkowo taki plafon często posiada klosz wykonany z poliwęglanu, który równomiernie rozprasza światło oraz nowoczesną i solidną obudowę.

Jeśli zastanawiamy się czy wybrać plafon led natynkowy czy podtynkowy to decyzja zależy od oczekiwanego efektu końcowego. Plafony natynkowe są łatwiejsze w montażu, z kolei plafony podtynkowe dają efekt braku wystawania i umiejscowienia „na równo” z sufitem. Ta druga grupa najczęściej znajduje zastosowanie przy sufitach podwieszanych czy napinanych.

W strefach intensywniejszego ruchu acz krótkotrwałego rekomendujemy montaż plafonów led z czujnikami ruchu. Pozwoli to na jeszcze bardziej ekonomiczne podejście to tematu oświetlenia, zwłaszcza w komunikacyjnych strefach jak np.: hol, klatka schodowa, przedpokój itp.