Neony LED – innowacyjny i bezpieczny zamiennik dla neonów z lat 60 i 70 XX wieku

Neony ledowe to produkt świetlny zaawansowany technologicznie, oparty na diodach LED. Jest to znakomita alternatywa dla tradycyjnych neonów, które swój boom w Polce przeżywały w latach 60 i 70 XX wieku. Wówczas wiele szyldów, reklam zwracało uwagę specyficznym, neonowym światłem. Światło neonów tworzyło klimat miast i uliczek.

Neony dawne a współczesne neony LED

Neony historycznie składały się z szklanych rurek, których wnętrze pokryte było luminoforem. Ten z kolei barwnie świecił pod wpływem mieszaniny gazów (neon, argon, rtęć), którymi wypełnione były rurki, a które pod wpływem wysokiego napięcia emitowały promieniowanie UV.

Współczesne neony ledowe stanowi „wąż” LED z diodami, pokryty grubą warstwą ochronnego silikonu. Mocny pancerz silikonowy i wytrzymała technologia led sprawiają, że neony led mogą znaleźć zastosowanie zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

Jakie są zalety współczesnych neonów ledowych?

Neony ledowe nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, ani rtęci, dzięki temu są bezpieczną i ekologiczną technologią oświetlenia.Neony led to duża elastyczność oprawy – można je giąć pod kątem 180 stopni. Cechuje je wyjątkowa jasność świecenia, bowiem praktycznie świecą całą powierzchnią „węża ledowego”. To co jest dużym atutem to także wysoka energooszczędność oświetlenia, bardzo niski pobór mocy.Dodatkowo neony ledowe są bardzo wytrzymałe i wyjątkowo żywotne, nawet do 70.000 godzin nieprzerwanego i bezawaryjnego świecenia. Wszystko dlatego, gdyż są bardzo odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, wibracje i działanie czynników klimatycznych.Mają bardzo rozpięty zakres temperaturowy skutecznej pracy. Neony ledowe to również bezpieczeństwo z uwagi na bardzo niską emisję ciepła i jego doskonale odprowadzanie.

Dodatkowe zalety neonów LED

Neony led oferują nam wiele możliwości. Mogą prezentować wiele barw, mocnych i wyrazistych. Sposób świecenia bardzo przypomina tradycyjne neony, które wpisały się na karty historii.Dodatkowo neony ledowe świecą równomiernie, dobrej jakości nie mrugają, świecą jednolicie oraz w kilka sekund osiągają swoją pełną jasność świecenia.

Przykładowe zastosowanie neonów ledowych:

- imitacja „starych i historycznych” neonów;

- litery świetlne;

- dekoracyjne oświetlanie wnętrz, podświetlenie konkretnych przestrzeni;

- oświetlenie elewacji, frontów obiektów budowlanych;

- bannery i szyldy reklamowe;

- dekoracje świetlne wystaw sklepowych;

- podświetlenie w kawiarniach, restauracjach, hotelach, spa, basenach i innych tego typu punktach usługowych.

Masz możliwość zakupienia neonów LED na zamówienie – zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.

Zobacz również: