Taśmy LED to bardzo praktyczne rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu. Można je wykorzystać jako oświetlenie mebli, blatu kuchennego, schodów lub po prostu wnętrza. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Dodatkowo, taśmy LED są oświetleniem energooszczędnym, co warunkuje niskie zużycie energii, ale stosunkowo dużą moc. Cechują się też długą żywotnością i ponadprzeciętną sprawnością. Mogę emitować dowolny kolor światła, a nawet za pomocą sterowników zmieniać go, czego przykładem są taśmy LED RGB. Dzięki temu, że diody nie emitują ciepła, możesz taśmę zamontować wszędzie, nawet przy powierzchniach czułych na wysoką temperaturę.

Rodzaje taśm LED

Wyróżnić możemy taśmy ledowe o oznaczeniu 3528, które są już standardem, oraz taśmy z diodami emitującymi światło aż 3-razy jaśniejsze, które oznaczone są symbolem 5050. Diody mogą być rozmieszczone na taśmie w mniejszych i większych odległościach od siebie. Przykładowo na metrze taśmy znajduje się zarówno 30 diod, jak też 60, a nawet 120. Co więcej, istnieją jednokolorowe taśmy LED i wielokolorowe taśmy LED RGB. W naszym sklepie znajdziesz je w różnych długościach. W zależności od potrzeb można je dowolnie przycinać i skracać. Jeżeli chcesz zamontować taśmę np. w łazience, koniecznie wybierz model z klasą szczelności IP65. Na pewno sprawdzi się doskonale jako dekoracja i oświetlenie lustra lub wanny.

Jak skracać taśmy ledowe?

Można to robić, ale należy pamiętać o kilku zasadach. Na każdej taśmie znajdziesz specjalnie oznaczone miejsca, w których możesz je ciąć. Następnie istnieje też możliwość ich łączenia z wykorzystaniem specjalnych złączek. Jeżeli łączysz ze sobą taśmy LED o długości powyżej 5 metrów, pamiętaj, aby robić to równolegle.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi: