Jakie wybrać oprawki do żarówek LED?

Oprawy żarówek LED, zwanych potocznie oczkami sufitowymi, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów, ponieważ pozwalają w bardzo estetyczny sposób zaaranżować źródło światła, które jest wydajne, łatwe do dopasowania pod względem barwy, a także cechuje je duża żywotność. Różnią się one pod względem zastosowanych gwintów.

Powszechnie dostępne są oprawki G10 dostosowane do jednego z kilku standardów gwintów dla żarówek LED. Obecne są one w ofercie internetowego sklepu Ledovo, podobnie jak oprawki MR16. Pod uwagę warto wziąć także kształt oprawek LED – klasyka to oczywiście produkty w kształcie okrągłym, które cechuje znacznie łatwiejszy sposób montażu, ponieważ z łatwością można wyznaczyć ich środek do zainstalowania źródeł światła w jednej linii, ale także symetrycznie. Równie istotne jest dopasowanie opraw do specyfiki pomieszczeń, dotyczy to zwłaszcza łazienek, a także innych miejsc narażonych na działanie wilgoci. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie hermetycznych oprawek do LED, które chronią żarówki przed działaniem pary wodnej.

Z jakiego materiału powinny być wykonane oprawki LED?

Oprawki do ledów mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od preferencji, jak i stylu aranżacji. Dużym uznaniem cieszą się produkty wykonane ze szkła, metalu, tworzyw syntetycznych, ale także z ceramiki. Takie oprawki ceramiczne obecne są w ofercie internetowego sklepu Ledovo, czego przykładem są modele z naszej oferty z gwintem GU10 i przewodem o długości 14 lub 16 centymetrów. Idealnie nadają się do standardowych żarówek typu LED o napięciu 230 woltów. Są one bardzo trwałe i w przystępnej cenie, dlatego z pewnością sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Jak dobrać oprawki do halogenów?

Oprawy do halogenów pozwalają stworzyć wyjątkową aranżację wnętrza, są to bowiem elementy stylizujące niewielkie źródła światła, ale jednocześnie tworzące specyficzny klimat we wnętrzu. Wiele z nich tworzonych jest między innymi z grubego szkła – w takim przypadku dodatkowo odbijają one światło żarówek, co daje efekt miękkiego, rozproszonego światła, co wpływa na budowanie przytulnego klimatu. W nowoczesnych aranżacjach rewelacyjnie sprawdzają się grube, czarne oprawki do halogenów, które nieco inaczej odbijają światło, sprawiając, że pomieszczenie staje się wytworne i luksusowe, co warto wykorzystać między innymi w aranżacjach w stylu glamour. Takie oprawki do LED obecnie przybierają także inne, bardziej efektowne formy, na przykład w postaci stylizowanych słupków, które z zewnątrz mają biały lub czarny kolor, a w środku pokryte są materiałem w kolorze złota bądź miedzi, przez co nadają wnętrzom wyjątkowej elegancji.

Zobacz także inne produkty: