Świetlówki T8 – energooszczędność, duża wydajność i efektywne oświetlenie różnych pomieszczeń

Świetlówki t8 led do doskonała alternatywa dla tradycyjnych świetlówek jarzeniowych. Największym walorem świetlówek led t8 jest ich wysoka energooszczędność na poziomie klasy A++ oraz bardzo dobra wydajność świetlna, żywotność w użytkowaniu oraz jasność świecenia. Technologia led to najnowocześniejsza z dotychczas powstałych technologii oświetlenia. Świetlówki T8 to także wierność oddawania barw, wskaźnik mówiący o tym parametrze utrzymuje się na wysokim poziomie: CRI Ra>=95 w przypadku świetlówki led t8.

Świetlówki led t8 wykonane są z lekkiego tworzywa ze szklanym kloszem (transparentnym bądź mlecznym). Posiadają obrotowe trzonki dla sprawnego wyregulowania tuby LED w oprawie. W zestawie do świetlówki t8 led znajdziemy także bezpiecznik – starter umożliwiający modernizację opraw świetlnych ze statecznikiem magnetycznym.

Świetlówki T8 w przemyśle spożywczym, zobacz szerokie zastosowanie

Świetlówki led t8 mogą mieć szerokie zastosowanie, zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej. Świetlówki T8 mogą być wykorzystywane w przemyśle spożywczym i mięsnym. Dostępne są bowiem w wariantach zastosowań, np. jako świetlówki do mięsa, chleba, warzyw, owoców itp. Używane są często do eksponowania potraw w witrynach sklepowych. Świetlówki T8 są w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi i otoczenia. Nie emitują promieniowania ultrafioletowego ani też podczerwonego, a także są w pełni ekologicznym produktem. Świetlówki LED t8 nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, typu np.: rtęć i są w 100% biodegradowalne.