Ramka do panelu Aura czarny mat

Ramka do panelu Aura czarny mat

30,00 zł
LED LINE
Ramka do panelu Aura satyna

Ramka do panelu Aura satyna

30,00 zł
LED LINE
Ramka do panelu Aura chrom

Ramka do panelu Aura chrom

30,00 zł
LED LINE

Nowoczesne podtynkowe panele ledowe

Panele podtynkowe dostępne są w wersjach okrągłych i kwadratowych. W zestawie z podtynkowym panelem LED znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do montażu. Bardzo prosta instalacja, identyczna jak w przypadku oprawy halogenowej sufitowej.

Polecamy sprawdzić również natynkowe panele LED oraz oprawy sufitowe LED!

Jakie zalety mają panele podtynkowe?

Ledowe panele podtynkowe to coraz częściej stosowane rozwiązanie, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej, gdzie są wydajnym źródłem światła i jednocześnie pasują to wielu typów pomieszczeń. Warto w tym miejscu wspomnieć, że panele podtynkowe LED mają wiele zalet, w tym między innymi:

• Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i kilku kształtach, dlatego z łatwością można dopasować je do stylu aranżacji wnętrz. Idealnie nadają się zwłaszcza do pomieszczeń biurowych – można stosować je na korytarzach, w poszczególnych pokojach, gdzie przebywają pracownicy, ale także w kuchniach i łazienkach – w ostatnich dwóch przypadkach warto jednak wybierać panele o wyższej klasie wodoszczelności, które będą odporne na ewentualne zachlapanie.

• Sprawiają, że wnętrze zyskuje minimalistyczny, ale bardzo elegancki design.

• Są znacznie tańsze od wielu lamp sufitowych oraz żyrandoli, dlatego sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest stworzenie efektownego wnętrza w dobrej cenie.

• Wykorzystywanie paneli LED podtynkowych pozwala wyraźnie zmniejszyć wysokość rachunków ponoszonych za zużycie energii elektrycznej. Wynika to z faktu, iż oświetlenie LED jest energooszczędne, cechuje je także długa żywotność, co wiąże się ze zmniejszeniem kosztów związanych z wymianą źródeł światła.

• Łatwość dopasowania barwy emitowanego światła to jedna z największych zalet podtynkowych paneli LED – barwa ciepła biała, zima, czy dzienna to powszechnie dostępne warianty, co pozwala z łatwością dobrać idealne źródło światła do specyfiki budynku.

Jak wybrać dobre panele podtynkowe LED?

Wybierając podtynkowe panele LED, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na parametr określany jako skuteczność świetlna. Pod tym pojęciem kryje się stosunek strumienia świetlnego i pobieranej energii elektrycznej. Wiąże się z tym wydajność takiego oświetlenia – im skuteczność świetlna jest wyższa, tym dany panel działa wydajniej. W ten sposób w danym pomieszczeniu można rozmieścić mniejszą liczbę punktów oświetleniowych, które wydajniej je doświetlą w porównaniu do większej liczby paneli podtynkowych o mniejszej skuteczności świetlnej.

Zachęcamy do skorzystania z oferty internetowego sklepu Ledovo, gdzie obecne są liczne panele LED podtynkowe okrągłe, a także w kształcie kwadratów, które z łatwością można dopasować do wizerunku każdego pomieszczenia. Seria DOWNLIGHT Ledline oferowane są w wielu różnych wariantach mocy oraz natężenia światła, ponadto do wyboru jest kilka barw światła białego, w tym ciepła, dzienna, neutralna i ściemniana. Polecamy także panele podtynkowe LED czarne, idealne do nowoczesnych wnętrz – każdy ze wspomnianych produktów dostosowanych jest do napięcia 230 woltów.

Jak wygląda montaż paneli LED podtynkowych?

Montaż paneli podtynkowych LED wymaga stworzenia otworu montażowego. Na wstępie do panelu przymocowuje się klipsy montażowe, tworząc na jej powierzchni otwory wiertłem średnicy 1,5 mm, następnie oba elementy łączy się śrubkami. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie łącznie 4 klipsów, rozmieszczonych symetrycznie tak, aby panel miał 4 równe punkty mocowania na powierzchni sufitu. Całość umieszcza się w przygotowanym otworze montażowym i łączy się z zasilaczem. W ten sposób panele LED podtynkowe są na równej powierzchni wraz z sufitem, co w konsekwencji daje nam estetyczny wygląd pomieszczenia, które jednocześnie nie jest optycznie pomniejszone.

Sprawdź także inne produkty: