Żyrandol do kuchni led – stwórz niebanalną aranżację

Żyrandol led do kuchni może dla niektórych z nas wydawać się rozwiązaniem zbyt wytwornym, salonowym, niedopasowanym do kuchennych potrzeb. Nic bardziej mylnego, bowiem w nowoczesnym podejściu do urządzania kuchni to właśnie żyrandol – w zakresie oświetlenia – jest tą przysłowiową „kropką nad i” dodając przestrzeni wyrazistości i niebanalności. Nie bójmy się nowatorskiego podejścia do projektowania i urządzania kuchni, a zwłaszcza wiszących lamp sufitowych do kuchni typu żyrandole, które mogą być bardzo oryginalne i nowoczesne w swej stylistyce.

Czy żyrandol do kuchni led może być praktyczny?

Jak najbardziej tak. Żyrandol led do kuchni to wisząca lampa w centralnej części kuchni, która nie tylko odbija światło od sufitu i rozprasza go na całe pomieszczenie, ale pełni również dekoracyjną rolę. Do tego warto także pamiętać o obowiązkowej lampie wiszącej led w części jadalnianej, tuż nad rodzinnym stołem. W tym przypadku wybieramy żyrandole do kuchni led z kloszem i żarówką skierowane ku dołowi, w kierunku blatu stołu.

Obecne żyrandole led do kuchni to przede wszystkim wyjątkowa energooszczędność na poziomie nawet o 90% mniej zużycia energii, niż w stosunku do klasycznych rozwiązań. Led technologia jest najmocniejszą z dostępnych i oferuje długą żywotność świecenia, bezawaryjność, bezpieczeństwo (brak emisji szkodliwego promieniowania UV) i bardzo jasne, naturalne światło, o wysokim współczynniku odwzorowywania barw naturalnych otoczenia (Ra). Zakup energooszczędnego oświetlenia do kuchni to więc inwestycja, która zaowocuje znaczącą obniżką kosztów w budżecie domowym.

Modne aranżacje wraz z żyrandolem ledowym do kuchni. Na jakie wzornictwo warto postawić?

Dodatkowo żyrandole led do kuchni mogą być wykonane z różnych interesujących tworzyw: stal nierdzewna, malowane proszkowo aluminium, metal, szkło, tworzywa sztuczne itp. Mogą przybierać formę prostych acz eleganckich i subtelnych konstrukcji. Z powodzeniem możemy też wybrać żyrandole led do kuchni o industrialnym designie. W ofercie nie brakuje także żyrandoli do kuchni klasycznych i bardzo uniwersalnych, które wpasują się w każde wnętrze.

Interesującym rozwiązaniem jest zawieszenie tuż obok siebie kilku zwisających kuchennych kloszy z oprawą ledową, każdy na innej wysokości. Jest to wyjątkowo gustowne i nowoczesne rozwiązanie.

Polecamy również – w ramach żyrandoli led do kuchni - wiszące szyny z reflektorkami ledowymi, które można dowolnie ustawiać i skierować strumień światła w pożądane miejsce. Jest to bardzo praktyczna forma żyrandola led do kuchni. Daje bardzo dobre światło, wygląda minimalistycznie i jest łatwa w utrzymaniu czystości, ze względu na prostotę konstrukcji.

Żyrandole led do kuchni mogą mieć mleczne bądź transparentne klosze, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Poza żyrandolami led do kuchni warto również pamiętać o oświetleniu dodatkowym, jak chociażby oświetlenie pod szafkowe led do kuchni, które doświetli jakże istotny blat roboczy. W tym temacie najlepiej sprawdzą się taśmy led wraz z dedykowanymi profilami aluminiowymi lub punktowe oprawy świetlne led.