Taśma led na biurko – sposób na aranżację i metamorfozę wnętrza gabinetu czy pokoju dziecięcego

Podświetlenie biurka jest obecnie bardzo pożądanym zabiegiem dekoracyjnym we wnętrzu (zwłaszcza dla miłośników gamingowego stylu), ale nie tylko. Okazuje się, że taśma led na biurko to także funkcjonalne wykorzystanie jej walorów, to komfort w korzystaniu ze strefy biurkowej, podczas pracy czy nauki, a także w trakcie relaksu i rozrywki, np.: w porze grania na komputerze.

Taśma led na biurko to doskonałe uzupełnienie oświetlenia centralnego pomieszczenia, o walorach ozdobnych i użytkowych. Do tego dochodzi komfortowe sterowanie światłem, najczęściej z pomocą zdalnego pilota oraz łatwość i nie duża inwazyjność podczas montażu. Meble biurkowe nie ulegają zniszczeniu, a coraz częściej miewają one specjalny frez dedykowany profilom i taśmom led.

Czym jest taśma led RGB/RGBW na biurko?

Jest to taśma samoprzylepna z diodami led świecącymi punktowo, oparta na najnowocześniejszej technologii oświetlenia, która daje wiele możliwości oświetleniowych użytkownikom. Taśma led na biurko RGB/RGBW to cała gama dostępnych kolorów, które możemy zmieniać w miarę potrzeby, w przypadku RGBW to także do wyboru kolor biały (white), zamknięty w jednej taśmie. Według własnych potrzeb możemy również zdecydować się na taśmy z animacjami, tzw. taśmy muzyczne czy też taśmy z możliwością zmiany natężenia świecenia (opcja ściemniania/rozjaśniania), z opcją czasowego ustawiania świecenia itp.

Zalety taśmy led na biurko, czyli dlaczego warto wybrać ten rodzaj oświetlenia?

Taśma led na biurko to łagodne oświetlenie, a wręcz sprzyjające zdrowiu oczu światło. Praca czy rozrywka przy monitorze komputerowym to często problemy ze wzrokiem i szybkie odczuwanie dyskomfortu i zmęczenia. Taśma led na biurko może znacząco zniwelować tego typu problemy. Minimalizuje dyskomfort poprzez doskonałe rozproszenie światła w pomieszczeniu.

Pamiętajmy o znaczącym zasięgu pilota (nawet do 30 m) do sterowania taśmą led na biurku, co sprawia, że nawet w porze wieczornej, leżąc na łóżku możemy wykorzystać jej dekoracyjne walory.

Dodatkowo technologia led w taśmach na biurko to wysoki poziom współczynnika odzwierciedlania barw, czyli Ra. Taśmy led na biurko wyśmienicie odwzorowują kolory otoczenia, ścian. Dobrej jakości, markowe taśmy led na biurko świecą bardzo równomiernie, do minimum ograniczony jest efekt migotania diod.

Ledowe taśmy na biurko nie przegrzewają się, nie emitują zbędnego ciepła, dzięki czemu są bardzo energooszczędne. Taśmy led na biurko odporne są na mnogość kliknięć włącz/wyłącz, cechuje je długa żywotność i bezawaryjność. Pamiętajmy jednak, że należy zadbać o odpowiednio dobrany sterownik, zasilacz i pilot.

Istotne elementy specyfikacji technicznej standardowej taśmy led na biurko

Analizując walory techniczne taśmy led na biurko powinniśmy kierować się parametrami takimi, jak np.:

- napięcie zasilania;

- rodzaj zastosowanych diod;

- gęstość diod, czyli ilość diod na 1m;

- pobór mocy;

- moc świetlna w lumenach;

- efektywność świetlna, czyli energooszczędność;

- wskaźnik odzwierciedlania barw – najlepiej RA powyżej 80;

- stopień ochrony IP;

- grubość podkładu PCB;

- wymiary taśmy;

- żywotność w godzinach świecenia;

- długość odcinków dających możliwość cięcia taśmy itp.

Zobacz także: