Podświetlenie barku, czyli jak podkreślić jego walory?

Oświetlenie barku to sposób na wyeksponowanie tego miejsca, nadanie mu charakteru. Oświetlenie barku to nadanie mu elegancji oraz odrobiny luksusowości. Jest to miejsce ważne dla koneserów i miłośników dobrych trunków, przechowywania i kolekcjonowania alkoholi i napojów. W roli barku najlepiej sprawdzą się komody, półki szklane, gablotki ze szkła, witryny itp. W barkach przechowywane są i eksponowane także szklanki, kieliszki i naczynia do trunków.

Dobrze wyposażony barek warto wyeksponować oświetleniem. Ma ono wówczas charakter funkcjonalny, ułatwiając korzystanie z barku, ale także dekoracyjny i estetyczny. Oświetlenie barku nada temu miejscu oraz całemu meblowi nonszalancji, klasy i szyku. Często podświetlenie barku wykorzystywane jest w salonach domów i mieszkań prywatnych, ale także w restauracjach, barach, hotelach, gabinetach itp.

Jak skutecznie podświetlić barek?

Najlepszym sposobem na podświetlenie barku jest użycie opraw świetlnych led. Tego typu oświetlenie cechuje się niskim poborem mocy, wysoką wydajnością świetlną. Dzięki temu jest to oświetlenie energooszczędne, nie generujące dużych kosztów zużycia energii. Dodatkowo oświetlenie do barku w technologii led to brak strat cieplnych, nie przegrzewanie się lamp. To także światło jasne, o wysokim wskaźniku naturalności odzwierciedlania barw rzeczywistych. Jest to oświetlenie o długiej żywotności w działaniu i odporne na mnogość włączeń/wyłączeń światła. Moment osiągnięcia pełnego rozbłysku i mocy to dosłownie części sekundy, co przy podświetleniu barku i innych mebli jest istotne.

Jakie oprawy świetlne led do oświetlenia barku?

W przypadku barku - rozumianego jako konkretny mebel do przechowywania trunków i szkła - polecamy specjalne zestawy do oświetlania półek szklanych. Są to specjalne metalowe klipsy z taśmami led, które montuje się na krawędzi półki szklanej. Efekt świetlny jest imponujący, gdy transparentna półka zostaje przeniknięta przez strumień świetlny i dodatkowo rozświetla kolekcję przechowywaną w barku. Nakładki umieszczone na szybie to nowatorski sposób oświetlenia mebli, idealny do barku. Klipsy led mają niewielki pobór mocy, więc jest to znakomite rozwiązanie dla oświetlenia barku, również pod kątem finansowym.

Oświetlenie barku dzięki taśmom led - jak je najskuteczniej zastosować?

Innym pomysłem na oświetlenie barku jest użycie popularnych taśm ledowych, które najlepiej umieścić w dedykowanych profilach aluminiowych. Zaletą taśm ledowych jest możliwość doboru różnorodnej kolorystyki świecenia oraz programów statycznych i dynamicznych świecenia, przez co możemy stworzyć naprawdę dekoracyjną iluminację świetlną w barku. Dla potrzeb oświetlenia barku możemy także z powodzeniem wykorzystać lampy led punktowe typu spoty, które dają jasne i doskonale ukierunkowane światło. W przypadku barku rozumianego jako miejsce, przy którym siada się w celu wypicia trunków polecamy wiszące oświetlenie led, a także oświetlenie liniowe z reflektorkami led.

Sprawdź także: