Na co można przykleić ledy?

Ledy w postaci taśm led to propozycja, po którą sięgamy coraz chętniej, jeśli chodzi o projekt oświetlenia w domu, w mieszkaniu czy w obiektach komercyjnych. Ledy dają nam wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalają stworzyć ciekawą iluminację świetlną, a przy tym są proste w montażu. Na etapie montażu taśm ledowych pojawia się najczęściej pytanie: Na co przykleić ledy? Czy to ma znaczenie z punktu widzenia trwałości instalacji oświetleniowej?

  • Jakie ledy kupić do domu?
  • Jak zamontować ledy na ścianie?

Na co przykleić ledy? Czy można tak wprost na ścianę, sufit czy półkę? – oto częste pytania

Taśmy led najczęściej wyposażone są w dwustronną taśmę klejącą, która służy ich przyklejeniu na określoną powierzchnię. Pamiętajmy jednak, aby powierzchnia ta była, jak najbardziej równa i jednolita, tak aby efekt świetlny był estetyczny. Taśmę led możemy oczywiście przykleić z użyciem wspomnianej taśmy klejącej wprost np.: na półce kartonowo – gipsowej, na suficie podwieszanym, na płycie meblowej itp. Należy jednak mieć na uwadze, że taśmy led również grzeją się, wprawdzie nie tak, jak klasyczne oświetlenie, ale jednak osiągają wyższą temperaturę. Warto więc zadbać, aby powierzchnia, na którą kleimy taśmę led była jednak do tego odpowiednio przygotowana. Powierzchnia z drewna czy ze szkła – dla przykładu – nie odprowadza emitowanego przez diody ciepła, co może wpłynąć wprost na żywotność ledów.

  • Które diody lepsze 2835 czy 5050?
  • Jak podłączyć ledy pod włącznik światła?

Na co można przykleić diody? Najlepsze z możliwych rozwiązań

Rekomendowanym rozwiązaniem jest przyklejenie taśmy led do aluminiowych profili, czy innych metalowych elementów, płaskowników lub każdej innej powierzchni służącej, jak radiator – odprowadzającej skutecznie emitowane ciepło.

  • Jak ukryć ledy w suficie?
  • Co zrobić, jak ledy nie działają?

Jak przykleić taśmę do profilu aluminiowego?

Przed samym przyklejeniem taśmy warto powierzchnię wyczyścić, odtłuścić specjalnym preparatem oraz osuszyć. Następnie z użyciem wspomnianej już taśmy dwustronnej przyklejamy taśmę do profilu aluminiowego. Nic więc prostszego.

Kolejnym krokiem jest już sam montaż profilu aluminiowego do konkretnej, docelowej powierzchni

Najczęściej wykorzystuje się dedykowane ku temu uchwyty montażowe, wkręty, ale możemy także uniknąć wiercenia i zdecydować się na klejenie profili aluminiowych z umieszoną w nich taśmą led. Wykorzystujemy do tego specjalne kleje montażowe albo taśmę dwustronną, rzadziej silikon. Ważne, aby substancja klejąca nie traciła właściwości pod wpływem ciepła.

  • Dlaczego ledy migają na czerwono?
  • Ledy

Jakie są główne zalety z zastosowania profili aluminiowych do ledów? Krótkie podsumowanie

Profile aluminiowe do ledów to przede wszystkim:

- łatwość montażu;

- wysoka estetyka wykończenia;

- zwiększona żywotność ledów;

- znakomite odprowadzanie wyemitowanego przez ledy ciepła;

- szerokie spectrum profili architektonicznych (np.: profile proste czy narożnikowe) itp., duże możliwości aranżacyjne.

Sprawdź również: