Jak podświetlić rośliny w ogrodzie?

Jak podświetlić rośliny w ogrodzie?

Zastosowanie oświetlenia do roślin w ogrodzie pozwala stworzyć w przydomowej przestrzeni wyjątkowy klimat, który zachęca do wypoczynku. W ten sposób ogród staje się znacznie przytulniejszy, a cień odbity przez rośliny stwarza po zmroku dodatkową ozdobę w ogrodzie. Wiele osób decyduje się na rozstawienie elementów oświetleniowych wzdłuż rabat, przy których znajduje się chodnik prowadzący do wejścia do domu, altany, czy na taras. W ten sposób ogród nie tylko prezentuje się efektownie, ale jest także elementem wpływającym na bezpieczeństwo, ponieważ droga prowadząca do wspomnianych miejsc jest dobrze doświetlona. Świetnym wyborem okaże się tutaj model naszego liniowego naświetlacza MI-LIGHT LED RGB+CCT 48W 230V AC, w którym zastosowano barwę białą o regulacji w zakresie 2700K – 600K, a natężenie światła sięga 2800 lumenów, dlatego wydajnie doświetla drogę wzdłuż rabat, ale także podjazdy. W tym przypadku istotną cechą jest klasa wodoszczelności IP65 oraz wysoka odporność na mróz sprawia, że to wydajny model oświetlenia idealny do każdego ogrodu, który można w łatwy sposób obsługiwać za pomocą inteligentnego pilota, a także aplikacji mobilnej.

Efektowne oświetlenie LED pozwoli podkreślić wyjątkowe okazy w ogrodzie

Oświetlenie roślin ogrodowych bez wątpienia tworzy wyjątkowy klimat, jednak w ten sposób można podkreślić także wyjątkowe okazy roślin, które się w nim znajdują. Tutaj zastosowanie ma przede wszystkim punktowe oświetlenie LED. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie stojących słupków, po których mogą piąć się rośliny, na przykład bluszcz, dzikie wino, czy chmiel ogrodowy. Można w ten sposób uzyskać wyjątkową grę świateł, jednak warto mieć na uwadze fakt, iż powinno się je systematycznie podcinać, aby jednak zbytnio nie przytłumiały one światła. Dodatkowo można dopasować kształt opraw oświetleniowych do rodzaju rośliny. Przykładowo trawy pampasowe, stipy, czy tak zwane bambusy można podkreślić dzięki lampom o designie zbliżonym do wspomnianych roślin, które zakończone są niewielkimi punkcikami świetlnymi, które nocą rewelacyjnie eksponują wspomniane okazy. W pozostałych przypadkach najlepszym wyborem będą punktowe lampy LED, na przykład dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego model MI-LIGHT LED RGB+CCT 25W 230V AC LORA wbijany w ziemię, dlatego można swobodnie zmieniać miejsce położenia źródła światła w zależności od naszych preferencji. Świecą one pod kątem 15 stopni światłem o natężeniu 1700 lumenów ze współczynnikiem oddawania barw ≥ 80. Lampa jest w stanie świecić przez 50 000h, ponadto odporna jest na zachlapanie ze względu na klasę wodoszczelności IP65. Co warte podkreślenia, zastosowano tutaj system LoRa pozwalający na podłączenie wielu czujników w jedną sieć.

Jak podświetlić drzewa w ogrodzie?

Drzewa w ogrodzie najlepiej podświetlić od dołu, co pozwoli podkreślić efektowność korony. Doskonałym wyborem okaże się tutaj model MI-LIGHT LORA LED RGB+CCT 18W 12V DC IP68, który nie rzuca się w oczy i z pewnością doskonale wyeksponuje wyjątkowe okazy drzew, na przykład drzewka bonsai. IP68 oznacza, że wspomniana lampa LED odporna jest na kurz, jak i na wodę, dlatego idealnie sprawdza się w ogrodzie. Strumień świetlny 1800 lumenów i temperatura barwy w zakresie 2700-6500K pozwala dopasować rodzaj światła do nastroju, a nawet rodzaju rośliny.

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty: