Oświetlenie Led sufitu na wymiar – stwórz świetlną instalację LED – dekoracyjną wizualnie i funkcjonalną w praktyce

Oświetlenie LED na sufit na wymiar – obecnie na rynku można zamówić w prosty sposób zindywidualizowane oświetlenie, konkretnie pod nasze potrzeby, pomysły, wymiary i oczekiwania. Polecamy takie rozwiązanie bowiem wówczas otrzymujemy kompatybilny ze sobą, kompleksowy zestaw do montażu oświetlenia LED na dowolnym suficie.

Oświetlenie led sufitu na wymiar pozwala nam na realizację dowolnego projektu oświetleniowego. Pamiętajmy, że przy planowaniu oświetlenia led na sufit na wymiar należy wszelkie prace rozpocząć od projektowania:

  • dokonać kompleksowych pomiarów sufitu i jego wszelkich gzymsów, wnęk, kształtów, itp.;
  • wykonać dokumentację fotograficzną – łatwiej wówczas profesjonalistom ze sklepu oświetleniowego dobrać właściwe oświetlenie, poradzić i skonsultować nasz projekt;
  • określić rodzaj sufitu, np.: podwieszany czy napinany;
  • określić materiał wykonania sufitu pod oświetlenie na wymiar, np.: z karton gipsu, z kasetonów, z kasetonów drewnianych, z klocków drewnianych, z maty lustrzanej itp.;
  • zastanowić się nad pożądanym efektem świetlnym, kolorystyką i strefowaniem wnętrza poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie na wymiar.

W przypadku najczęściej wybieranego sufitowego oświetlenia LED na wymiar, czyli taśm ledowych w gotowym zestawie otrzymujemy m.in.:

  • taśmy LED z konkretnymi diodami (typ diod zależy od oczekiwanej jasności paska ledowego, przeznaczenia taśmy led, jej zaawansowania technologicznego).
  • odpowiednio dobrane sterowanie,
  • odpowiednio dobrane zasilacze oraz akcesoria.

Warto przy projektowaniu oświetlenia LED sufitowego na wymiar poznać kilka technicznych kwestii, o których po krótce poniżej.

Taśmy LED oznaczone są symbolem SMD, co oznacza technologię montażu diod. Chip led umieszczony w prostokątnej obudowie z tworzywa sztucznego i zalany żywicą dla większej odporności. Dodatkowo mamy 4-cyfrową symbolikę, która mówi o rozmiarze diody. Wyróżniamy: SMD3528 (rozmiar: 3,5mm na 2,8 mm; standardowa dioda z dekoracyjnym, delikatnym źródłem światła); SMD5050 ( rozmiar: 5mm na 5mm; zdecydowanie mocniejsza dioda, o większej jasności świecenia od poprzedniczki); SMD2835 (rozmiar: 3,5 na 3,5; podwyższona jasność i gęstość diod, bardziej zaawansowana technologicznie dioda); SMD5630 (rozmiar: 5,6 mm na 3 mm; najnowocześniejsza, nowej generacji i najjaśniejsza dioda). Pamiętajmy, że oprócz rozmiaru istotny jest parametr efektywności świetlnej, czyli ilość lumenów z 1 Watt poboru mocy - odpowiednie okablowanie do oświetlenia; - zasilacze; - sterowniki/ściemniacze; - kostki montażowe itp.

Oświetlenie LED sufitu na wymiar – doskonałe rozwiązanie dla sufitu podwieszanego z karton gipsu czy napinanego

Oświetlenie LED sufitu na wymiar doskonale nadaje się zarówno do pokoju, salonu, jak i przedpokoju, kuchni czy łazienki (tu polecamy te o podwyższonej klasie szczelności IP). Sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z sufitem obniżonym m.in. z karton gipsu lub sufitem podwieszanym – napinanym. Przy oświetleniu LED na wymiar - każdorazowo ekipa sklepu oraz dostarczająca produkt doradzi najlepsze rozwiązanie świetlne LED na sufit. Poza taśmami LED, które z powodzeniem można (nawet samodzielnie) dostosować na wymiar do naszych potrzeb, wyróżniamy również:

- oświetlenie LED w formie listew;

- oddzielne punkty świetlne sufitowe ,

- podtynkowe – wbudowane w sufit;

- panele LED i plafony sufitowe – zintegrowane oświetlenie LED.

Osoby zainteresowane przygotowaniem projektu oświetlenia led sufitu na wymiar serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zobacz także: gwiezdne niebo led, oświetlenie sufitowe led z panelem ściennym, oświetlenie led sufitu z pilotem, oświetlenie sufitu, oświetlenie schodów, żarówki LED, podświetlenie telewizora