Żyrandol na taras – udekoruj taras i spraw, żeby był wyjątkowo komfortowy po zmroku

Żyrandol nie jest już wyłącznie zarezerwowany do pomieszczeń wewnętrznych. Otóż żyrandol to także upiększenie zewnętrznego otoczenia domu, zwłaszcza przylegającego, zadaszonego tarasu czy altanki. Żyrandol na taras nierzadko nie różni się znacząco stylistyką od wewnętrznych żyrandoli. Może być równie wytworny, elegancki czy nowoczesny. Do wyboru mamy naprawdę wiele modeli. Najważniejsze, abyśmy każdorazowo wybrali żyrandol dedykowany do zewnętrznego użytku, wyłącznie taki jest gwarantem bezpieczeństwa i bezawaryjności w użytkowaniu.

Żyrandole na taras zaprojektowane są tak, aby do środka nie dostawała się woda, materiały są na tyle wytrzymałe, by być odpornym na działanie czynników klimatycznych, a także nie korodują. Istotnym jest stopień szczelności, oznaczony symbolem IP. Poleca się ten na poziomie minimum 44. Żyrandole na taras mogą występować w wersji ze zintegrowanym źródłem światła albo z wymiennym, na tradycyjne, łatwo dostępne żarówki.

Ledowe żyrandole na taras – wybierz technologię najlepszą z możliwych

Żyrandole na taras w technologii led to przede wszystkim znacząca energooszczędność i niższe rachunki. To wyjątkowo ważne w dobie rosnącej drożyzny i wzrastających gwałtownie kosztów. Ledowe oświetlenie na zewnątrz to także długa żywotność, bezpieczeństwo, brak efektu przegrzewania się. Ledy dają wyjątkowo przyjemne, rozproszone bądź skupione światło – w zależności od potrzeb, kąta świecenia. Możemy także wybrać odpowiadającą nam barwę światła – zimna - dla nowoczesnego tarasu, ciepła – dla klasycznych lub całkowicie neutralna, uniwersalna.

Montaż żyrandola na taras – czym się cechuje?

Montując żyrandol pod zadaszeniem tarasu czy altanki należy pamiętać o tym, aby nie kolidował on z ciągami komunikacyjnymi, otwieranymi drzwiami i miał odpowiednią odległość od ścian i okien – na wypadek rozbujania lampy na skutek powiewów wiatru. Należy więc dokładnie zastanowić się nad odpowiednią długością zwisu i wysokością żyrandola. Sam montaż żyrandola na tarasie niczym nie różni się od tego wewnątrz domu czy mieszkania. Ważne, aby żyrandol wiszący był mocno przykręcony do ściany.

Żyrandol na tarasie – przykładowe propozycje

Bardzo dobrym wyborem są przepiękne żyrandole kute, trochę antyczne i klasyczne (kolorystyka mosiądzu, miedzi czy złota). Możemy też postawić na żyrandole rustykalne. Dla nowoczesnych przestrzeni polecamy żyrandole o prostej, minimalistycznej geometrii. Świetnym pomysłem są żyrandole lampiony i latarnie. Dla wielbicieli natury polecamy żyrandole na taras rattanowe. Polecamy także industrialne żyrandole, doskonale prezentują się one z dekoracyjną żarówką led typu retro, z żarnikiem na miarę wolframowych żarówek. Doskonałe do przestrzeni nowoczesnych.

Zobacz także: